NVIDIA Ampere Ekran Kartları ile Wi-Fi Şifrelerini Kırmak

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
NVIDIA Ampere ile Wi-Fi Şifrelerini Kırmak

NVIDIA’nın en yeni ve en büyük RTX 30 serisi ekran kartlarının tedariki, günümüzde biraz rahatlasa da üretim yetersizliği ve oyuncular ile kripto para madencilerinden gelen yüksek talep nedeniyle maalesef yetersiz kalmaya devam ediyor. Bu durum, bizi bu kartlara başka bir amaç vermekten alıkoyamadı: “Wi-Fi şifrelerini kırmak”. Elcomsoft Wireless Security Auditor güncellemesi, NVIDIA’nın en yeni nesil […]

Devamı: NVIDIA Ampere Ekran Kartları ile Wi-Fi Şifrelerini Kırmak
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ekran kartlarının paralel işlem yeteneği korkunç seviyede iyi. Bu bilgisayarların güçlüleri uzay araçlarının veya gök cisimlerinin yörüngeleri hesaplamak, hava durumu tahmin etmek ya da hastalıklara çare bulmak için çalışıyor. İleride neler yapılabileceğini hayal bile edemiyorum.

RDNA2 ile olmuyor mu? Neyse Ampere serisi kart alacaklara bunu da bir artı olarak söyleriz.
NVIDIA'nın GPGPU desteği daha güçlü. OpenCL ve CUDA ellerinde. Bu da hesaplama için NVIDIA'ya bir artı puan koyuyor.

Başlığı okuduğum anda Elcomsoft makalesi olduğunu anlamıştım 🙄

Lütfen çevirilere biraz daha emek harcayalım. Bu haberi 1 hafta sonra paylaşmanız hiçbir şey kaybettirmez ama okuyucularınız düzgünce çevrilmiş bir yazı okur.

Bundan yaklaşık 10-12 sene öncesinde kullanmış olduğum bir yazılıma oldukça benziyor. Sanırım daha da gelişmiş hali desek yeridir. Ekran kartları ile bu işlemlerin artık daha kolay yapılabiliyor olması, bir yandan sevndirici bir yandan rahatsız edici.

Geri
Yukarı