NVIDIA Container ekran modu değiştirilemiyor

Daha fazla  
Öncelikle herkese sağlıklı huzurlu geceler. Lenovo Legion 5 Pro bilgisayarımda NVIDIA contaıner ekran modu değiştirilemiyor hatası sebebiyle oyunlarda kendi 2K monitör çözünürlüğü hariç tam ekran yapmıyor. Öncesinde NVIDIA contaıner, harici ile dahili ekran kartları arasında geçiş yaptığı süre zarfında bu problem olmuyordu. Bilgisayarımı kapatıp bir süre dışarı çıkıp gelmem akabinde oynayacağım oyuna giriş sağlayınca böyle hata ile karşılaşmaya başladım. Bunun öncesinde Experience uygulamasına giriş yapmama rağmen süreki uygulamayı kapatmam akabinde yeni oturum açma isteğiyle boğuşmam sebebiyle bu uygulamayı kaldırıp DDU ile NVIDIA sürücülerini kaldırıp Experience olmadan grafik sürücüleri özel kurulum temiz kurulum yap seçeneğiyle kurduğumda problem ortadan kalkmıştı. Tekrar laptopu açtığımda bu hata ile karşılaşmaya başladım ekte örneği bırakacağım bu konuda engin tecrübe ve bilgileriniz, sizlerden yardımlarınızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler.
472.12 güncellemesi durumu düzeltti gibi takip ediyorum.
Oyuna girmeden önce Spotify uygulamasını kapatıp giriyorum akabinde tekrar açıyorum problemi bu şekilde ortadan kaldırdım.

Dosya Ekleri

• Hata ekran görünütüsü.PNG
    Hata ekran görünütüsü.PNG
    170,1 KB · Görüntüleme: 267
Son düzenleme:
Öncelikle herkese sağlıklı huzurlu geceler. Lenovo Legion 5 Pro bilgisayarımda NVIDIA contaıner ekran modu değiştirilemiyor hatası sebebiyle oyunlarda kendi 2K monitör çözünürlüğü hariç tam ekran yapmıyor. Öncesinde NVIDIA contaıner, harici ile dahili ekran kartları arasında geçiş yaptığı süre zarfında bu problem olmuyordu. Bilgisayarımı kapatıp bir süre dışarı çıkıp gelmem akabinde oynayacağım oyuna giriş sağlayınca böyle hata ile karşılaşmaya başladım. Bunun öncesinde Experience uygulamasına giriş yapmama rağmen süreki uygulamayı kapatmam akabinde yeni oturum açma isteğiyle boğuşmam sebebiyle bu uygulamayı kaldırıp DDU ile NVIDIA sürücülerini kaldırıp Experience olmadan grafik sürücüleri özel kurulum temiz kurulum yap seçeneğiyle kurduğumda problem ortadan kalkmıştı. Tekrar laptopu açtığımda bu hata ile karşılaşmaya başladım ekte örneği bırakacağım bu konuda engin tecrübe ve bilgileriniz, sizlerden yardımlarınızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler.
472.12 güncellemesi durumu düzeltti gibi takip ediyorum.
Oyuna girmeden önce Spotify uygulamasını kapatıp giriyorum akabinde tekrar açıyorum problemi bu şekilde ortadan kaldırdım.
selamlar hala aktif misin bende aynı sorunu yaşıyorum aynı laptop sende hala bu sorun var mı ?

Hocam selam, sorunu sürücüleri tamamen kaldırıp yeniden kurunca düzelttim.
Ben bunu yapmayı 2 kere denedim, olmadı. Hırs yaptım. Bilgisayarı sıfırladım her şey silindi. Sonra düzeldi otomatik değiştirdi. 1-2 saat sonra tekrar bozuldu sinir bozucu. Bir kere daha deneyeyim bakalım.
Epicwebhelper.exe den kaynaklı bir sorun varmış. Israrlı uğraş ve kurcalamaların sonucunda buldum. Ekran modu değiştirmesini engelliyor bu yüzden. Bir önceki mesajta 1-2 saat sonra tekrar bozulmasının sebebi epic gamesi yüklemem :). Sorunu mail atarak ilettim bakalım nasıl çözüm bulunacak.
Ekran Görüntüsü (10).png

Son düzenleme:
Ben bunu yapmayı 2 kere denedim, olmadı. Hırs yaptım. Bilgisayarı sıfırladım her şey silindi. Sonra düzeldi otomatik değiştirdi. 1-2 saat sonra tekrar bozuldu sinir bozucu. Bir kere daha deneyeyim bakalım.
Epicwebhelper.exeden kaynaklı bir sorun varmış. Israrlı uğraş ve kurcalamaların sonucunda buldum. Ekran modu değiştirmesini engelliyor bu yüzden. Bir önceki mesajta 1-2 saat sonra tekrar bozulmasının sebebi Epic Games'i yüklemem :). Sorunu mail atarak ilettim bakalım nasıl çözüm bulunacak.
Eki Görüntüle 1395474

Merhaba, sorunu nasıl düzelttiniz, beni de aydınlatabilir misiniz?

Merhaba, sorunu nasıl düzelttiniz, beni de aydınlatabilir misiniz?
Epic sorun ekran kartınızın sürücüsü ile ilgili bizimle değil dedi. Diğer sürücü güncellemesine kadar öyle kullandım. Yeni güncellemede sorun düzeldi. Dedikleri gibi ekran kartının sürücüsünden kaynaklıymış.

Geri
Yukarı