NVIDIA Denetim Masası Ayarları

Dragosh1397

Centipat
Merhaba arkadaşlar, sorum basit ancak cevabı uzun türden olacak. Öğrenmek istediğim, NVIDIA denetim masasında, 3D Ayarları > 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Genel Ayarlar bölümündeki tüm ayarlamaların teker teker tam olarak ne işe yaradığı ve ne gibi etkileri olduğudur. Elbetteki benim de şahsi olarak bu konuda belirli ölçüde bir bilgim mevcut, ancak daha deneyimli arkadaşlardan detaylı bilgilendirmelere ihtiyacım var. Örnek olması için şu anda kullandığım ayarlamaların görüntüsünü bu gönderiye yükledim.

(Beklentim olan örnek açıklama: Kenar Yumuşatma FXAA; şu ve şu işe yarar vs. şeklinde listeleme)

Sistemim;
  • Anakart: MSI B450M PRO-VDH Plus
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
  • Ekran Kartı: MSI GeForce RTX2080 Ventus 8 GB GDDR6 256 Bit
  • RAM: Crucial 16 GB (2x8) Ballistix Sport LT Gray DDR4 3000MHz 1.35V
  • Hafıza: WD 500GB Blue SATA 3.0 SSD [+ Seagate 1TB 7200 RPM HDD]
  • Monitör: ViewSonic VX2458-C-MHD 1ms 144Hz FreeSync/Gsync Full HD 1920x1080 Curved
  • Kasa: Xigmatek Venom X 650W

1.png

2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herbirinin üstüne gelip beklerseniz açıklaması açılır ve ne işe yaradığı yazar orada. Açıklamasını anlamadıklarınızı söylerseniz anlatalım. Ama genelde önemsiz şeyler, oyun için veya genel kullanım ayarlarına yönelik belirli ayarlar vardır zaten bildiğiniz "Maksimum performansı tercih et" gibi... Ona göre aslında yapabilirsiniz ayarları hayati öneme sahip şeyler değiller. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı