Nvidia Denetim Masası En Yüksek Grafik Ayarları Nasıl Olmalı?

Nvidia denetim masasındaki ayarlar oyun ayarlarını da etkiliyor diye biliyorum, hatta zamanında eski sistemde denemiştim, grafikleri yükselteyim derken FPS düşüşleri gördüğümden vazgeçip standart ayarlara geçmiştim, şu anda sadece Yüksek Kaliteli modu yükseltmiş durumdayım, bir de çözünürlük arttırıcı vardı, 2x native diye falandı sanırım(şu an o bilgisayarda değilim), onu aktif ediyorum, nedense performansı düşürmediği gibi oyunlarda bir parlaklık, canlılık görüyorum onla, diğer ayarlar default.
EDİT=O 2x Native dediğim DSR çarpanmış, ayarlardan kaldırınca daha akıcı oldu PC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli araştırıyorum ama net bir cevap okuyamıyorum forumlarda. ASUS GeForce GTX1660 Ti ROG STRIX GDDR6 6 GB 192Bit ekran kartına sahibim. Intel Core i5 9400F işlemci ile besliyorum. Bu sistemle doğal olarak oyunları en yüksek grafikte oynamak istiyorum. Oyun içinden gerekli ayarları yapıyorum Ultra'ya alarak. Ama asıl cevap bulamadığım soru var aklımda. NVIDIA Denetim Masası'ndan ek olarak grafik yükseltme var mıdır? Mesela NVIDIA denetim masasında FXAA kapalı. Ama oyuna girince FXAA'yı 8X yapıyoruz diyelim. Nolacak şimdi kapalı mı olacak, 8X mi olacak? Bu soruya net cevap bir türlü bulamıyorum.

Bu konudan anlayan varsa bana NVIDIA denetim masasında en aşırı yüksek grafik ayarları nasıl olmalı birisi söyleyebilir mi? FPS önemli değil grafik önemli benim için. (Yazım hatası yaptıysam konuyu silmek yerine düzeltirseniz memnun olurum. )

Öncelikle çok geç kaldım bunu söylemeye ama yine de bilgilendireyim esyönsüz 8X yaparsan detaylar belli olur çok görüntüden rahatsız olursan 4X yap orta detayda olsun kenar yumuşatma 8X yap kesinlikle ve bir de ortam kapatma var yalnız biraz FPS düşürür haberin olsun daha gerçekçi yapar oyunu eğer benim için sorun olmaz diyorsan onu da açık yapabilirsin ve böylece oyunun kendi Ultra grafiğinin 2 katı daha fazlası olur.

Geri
Yukarı