NVIDIA Denetim Masası'nda ekran ve video ayarları gözükmüyor

yapmayawmero

Picopat
Daha fazla  
Merhaba NVIDIA'dan masaüstü renk ayarlarını vs. göremiyorum bunu nasıl çözebilirim?
Laptop kullandığımdan dolayı mı böyle oluyor bir türlü anlayamadım açılmış konulara baktım fakat kimse tam bir çözüme kavuşturamamış konuyu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    95,6 KB · Görüntüleme: 28
Evet hocam. MUX olmayan modellerde böyle. Dahili olanı da devre dışı bırakmayın derim. Onun da çalışması gerekir.

Laptopunda MUX switch yoksa ve ekran kartına bağlı çıkış ile harici monitöre görüntü almıyorsa ilgili menü gözükmez.
Benim laptopumda DP çıkışı Nvidia kartıma bağlı olduğu için ilgili menü açık.
Nvidia kartıma bağlı olmayan ekranları İntel HD Grafikleri kontrol merkezinden yönetebilirsin.

1695755747558.png

Evet hocam. MUX olmayan modellerde böyle. Dahili olanı da devre dışı bırakmayın derim. Onun da çalışması gerekir.

MUX Switch'i gösterdiğim yerden mi açıyoruz? Standart moddayken oyuna girince harici ekran kartı devreye giriyor.

Aygıt Yöneticisi'nden CPU ekran kartını devre dışı bırak veya MUX vardır büyük ihtimalle MUX aç.

Laptop standart moddayken de böyle bir yazı çıkıyor ayrıca gizli simgelerin olduğu kısımdaki işaretlediğim simge oyuna girince devreye giriyor standart moddayken.

MUX Switch'i gösterdiğim yerden açtım ve Nvidia ayarları gözüktü fakat MUX'u sadece laptop şarjdayken ve oyunlara girecekken mi kullanayım yani oyun oynamadığım zamanlarda vs. Standart veya Eco moduna geri mi çekeyim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    46,8 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    55,2 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    93,8 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Yeni konular