Nvidia Driver Yükleyince Mavi Ekran Sorunu

Alcatrazz00

Hectopat
Daha fazla  
Format atmadan önce oyun oynarken ekran birbirine girip bilgisayar kendini resetledi. Başta pek umursamadım ama mavi ekran verdikten sonra ne kadar düzeltmeye çalışsam da işe yaramadı. Arkadaş format at geçer dediği için format attım. Mavi ekran vermeden normal bir şekilde açıldı fakat ekran kartı driverını yükleyip yeniden başlatınca yine mavi ekran aldım. İnternette araştırdım ancak bulamadım ne yapsam işe yaramadı. Kısacası driver yüklü değilken bir sorun yok ancak driverı yükleyince mavi ekran veriyor ne yapmalıyım?
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 460

Ekran kartında sıkıntı var yada işletim sistemine uygun olmayan driver lar kuruyorsun. İşletim Sistemini yazarsan uygun driver bulup sana link veririm.

Windows 7 devri bitti. 7 için teknik destek sunmuyoruz. Windows 10 64 Bit'e geçin. Ayrıca bu sorun genelde kartınızda donanımsal arıza varsa meydana gelir. Sürücü yüklenmediği sürece kartınız çalışmaz. Kart çalışmaya başladığında mavi ekran geliyorsa kartınızın bozuk olma ihtimali yüksek.

Yine de Windows 10'da bir daha deneyin.

Windows 7 devri bitti. 7 için teknik destek sunmuyoruz. Windows 10 64 Bit'e geçin. Ayrıca bu sorun genelde kartınızda donanımsal arıza varsa meydana gelir. Sürücü yüklenmediği sürece kartınız çalışmaz. Kart çalışmaya başladığında mavi ekran geliyorsa kartınızın bozuk olma ihtimali yüksek.

Yine de Windows 10'da bir daha deneyin.
Recep Bey, Windows 10 güncel bir işletim sistemi fakat ben sürücü yada BIOS dan kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı