Çözüldü "NVIDIA Ekran Ayarları Kullanılamaz" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LeViAcKeRMaN

Megapat
Yer
KaPTaN LeVi
Her şey güncel. Daha yeni format attım. Bu bilgisayarın derdi ne? 🤔

1.png
Adsız.png

Bilgisayarım bu ROG GL553VD | Notebook | ASUS Türkiye
Geforce Acılıyor.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunu dener misin?
  1. Intel ve NVDIA sürücülerini indir.
  2. DDU ile iki grafik sürücüsünü kaldır. (Intel, NVDIA)
  3. DDU sonrası internetini kapat.
  4. Intel sürücüsünü yükle.
  5. Yeniden başlat.
  6. NVDIA sürücüsünü yükle.

İlk Geforce yükledim. Sonra da İşlemci Grafik sürümünü o yüzden olduğunu düşünüyorum. Çünkü İşlemci Grafik sürücüsünü güncellemeden önce programı açıp bakmıştım. Çalışıyordu 🤔

Sanırım bunları yükleme sırası var. Sizin yazdığınız gibi 🤠

FPS kilitliyor herhalde.
Not: NVIDIA veya AMD ekran kartı kullanmıyorum 😄

Bir yerden alıntı;
Dizüstü oyuncu bilgisayarlarının en büyük problemlerinden birisi de batarya süresinin oldukça kısıtlı olması. NVIDIA Battery Boost bu probleme odaklanıyor ve daha uzun süre oyun oynayabilmeniz için oyuna göre verimliliği otomatik ya da manuel olarak ayarlamanıza olanak sağlıyor.

Yani Battery Boost, oyuncuların istediği akıcı oyun deneyimini sunmak için doğru oranda gücü sağlamak üzere GeForce GPU'ların yüksek verimli performansını düzenliyor. Yani yüksek grafik ayarı gerektiren oyunlarda daha dinamik GPU kullanılırken, daha düşük grafikli oyunlarda ise sistem otomatik olarak GPU kullanımını düşürüyor ve batarya performansını da bu sebeple yukarıya taşıyor. Tabi bunun yanı sıra başta da dediğim gibi ayarları kendiniz de yapabiliyorsunuz. Yani Counter-Strike tarzı oyunlarda performans 60 FPS altına düşmesin istiyorsanız, bunu manuel olarak değiştirmeniz de mümkün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı