Nvidia ekran kartı görüntü verme sorunu

29028

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba değerli sosyal takipçileri,

Samsung monitör kullanıyorum. Kullandığım monitör özellik sayfası; BKNZ
Kullandığım kasa "Hp Pavilion Desktop Pc 570-p0xx" modeline ait.
Kasa destek sayfası; BKNZ

2020-04-03_13-26-25.png

İçerisinde bulunan ekran kartını ( Nvidia GTX 1050 ) kullanmıyorum. Şuan monitöre görüntü vermediği için onboard üzerinde bulunan "Intel(R) HD Graphics 630" monitöre ekran görüntüsünü alabilmekteyim. Ben bu Intel yerine Nvidia ekran kartını tekrar kullanmak istiyorum.

Ne yapmam gerekiyor? Acilen desteğinizi beklemekteyim.

Cok resmi bir konu olmus, actigim konulari hatirlayinca utandim. Goruntu vermiyor derken nasil bir sorun var onu tam aciklamamissiniz. Ekran kartini takinca fanlari donuyor mu veya calisiyorsa nereye kadar calisiyor?

Cok resmi bir konu olmus, actigim konulari hatirlayinca utandim.
Resmi dil'den uzak ve samimiyete 🙂
"Görüntü verme sorunu" başlıkta zaten belirtmiştim. Görüntü alamıyorum. Monitöre görüntü gelmiyor. Güç lambası yanıp sönüyor.
Ekran kartini takinca fanlari donuyor mu veya calisiyorsa nereye kadar calisiyor?
Fanda sorun olduğunu zannetmiyorum. Senin için kontrol edeceğim.

Acaba ekran karti yanmis olabilir mi? Baska bir sistemde deneme olasiliginiz varsa deneyebilir misiniz?

Yanık olsa kokusundan anlardım diye düşünüyorum. Daha önce hiç bir sorun yaşamadım. Monitörümü garanti servisine gönderip geldikten sonra bu sorunu yaşamaya başladım. Bu süreç içerisinde bilgisayarını çok kullanan bir insan değilim.

Şuan ekran kartını söküp temizledim. Fan ve CPU bölümünde bulunan kremi silip temizledim. Yeni kremleyip şimdi test edeceğim.

@efedesu , ilgin için teşekkür ederim. Maalesef görüntüyü hala alamıyorum. Fan sürekli dönme işlemini sürdürüyor. Ekran kartı normal gibi gözüküyor. Yalnız monitör hala kapalı olarak gözüküyor.
Başka önerisi olan var mı? Şuan donanım çalışmıyor. Oyun oynarken zorlanıyorum. 🙁

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı