NVIDIA ekran kartlarının performansı kullandıkça düşüyor mu?

Capgras

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktan da gördüğünüz üzere kullandıkça performansı düşüyor mu? Bir tane arkadaşım bunu söyledi merak ettiğimden sorayım dedim.

Başlıktan da gördüğünüz üzere kullandıkça performansı düşüyor mu? Bir tane arkadaşım bunu söyledi merak ettiğimden sorayım dedim.
Büyüdükçe bizim bile performansımız düşüyor ekran kartlarınınki niye düşmesin? 😀

Sen kendini kullandıkça bile yıpranıyorsan ve yoruluyorsan şu anlık hiçbir teknolojik aletten yorulmamasını bekleyemezsin. Her teknolojik aletin performansı kullandıkça düşer. Ama bunda şans faktörü de var. James Donkey alıp 5 yıl düzgün kullanan arkadaşım da var, Corsair kullanıp 3 günde bozulduktan sonra garantiye yollayan arkadaşım da var.

Üzerinden akım geçen her şey yıpranır. Ekran kartları ilk gün ki gibi performans vermez ama vereceği performans ilk günü aratmaz büyük ihtimal. Tabi 80-90 derecelerde çalışmıyorsa(O da NVIDIA için neredeyse imkansız).

Performans dusmez sahsen ben ayni performansi aliyorum 6-7 senedir GeForce GTX850M ile. NVIDIA da bile sürücü problemi yasanabiliyor onu belirtmek isterim.

Bu şöyle eski AMD ekran kartları eski NVIDIA ekran kartlarına nazaran daha iyi performans veriyor bunun sebebi ise AMD kart çıkardığında yazılımsal olarak 1-2 sene sonra anca tam performansı verebilen driver çıkarıyor.

Geri
Yukarı