Nvidia (.exe) Olan Oyunların Harici Ekran Kartı İle Çalışmaması

Enkirix

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba oynadığım oyun Metin2 ve hiçbir türlü harici ekran kartı ile oyunu oynayamıyorum sıkıntı olan kasma vb. durumlar değil. Sıkıntı 2-3 saat sonra oyunu oynarken bilgisayar kendi kendine kapatıyor. Benim tahminim aşırı ısınma yüzünden kapatıyor gibi geldi. Bu yüzden harici ekran kartı ile çalıştırmayı istiyorum fakat kabul etmiyor. Bir kaç yerde araştırdım ve .bin uzantılı dosyalarının Nvidia denetim masasından seçemediğimizi biliyorum ama bu server'ın dosyaları .exe uzantılı olmasına rağmen bir türlü harici ekran kartı ile açamadım.

Harici Ekran Kartı: Nvidia Geforce 940M

Harici Ekran Kartı Sürümü: 26.21.14.4097

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    6 KB · Görüntüleme: 86
  • 2.jpg
    2.jpg
    93,3 KB · Görüntüleme: 64
  • 3.jpg
    3.jpg
    47,5 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia denetim masasından mı denedin?
Evet denedim hatta defalarca sağ tık yapıp grafik işlemciyle çalıştır kısmından yüksek performanslı nvidia işlemcisini seçtim fakat hala sorun çözülmedi, sürücüleri kaldırıp tekrar da kurdum ama yinede olmuyor.

Zorlamayın işte. Bilgisayar yanmak istemiyor. Bendede 940M var ama böyle bir sorun yaşamadım. Tavsiyem cihaz ısınıyorsa zorlamaman. Bendede 940M vardı yandı (keşke bendede ısıya karşı kapansaydı). Nvidia'nın oyun serisinden olmadığı için ısınmaya pek önlemi yok.

Aygıt yöneticisinden dahili GPU'yu ayarlayarak belki bilgisayarın üstündeki yük azalır ama büyük bir performans kaybı olur. Yakmaktan iyidir.

Son düzenleme:
Zorlamayın işte. Bilgisayar yanmak istemiyor. Bendede 940M var ama böyle bir sorun yaşamadım. Tavsiyem cihaz ısınıyorsa zorlamaman. Bendede 940M vardı yandı (keşke bendede ısıya karşı kapansaydı). Nvidia'nın oyun serisinden olmadığı için ısınmaya pek önlemi yok.

Aygıt yöneticisinden dahili GPU'yu ayarlayarak belki bilgisayarın üstündeki yük azalır ama büyük bir performans kaybı olur. Yakmaktan iyidir.
Anladım, en olmadı dediğin gibi zorlamayıp başka oyunlar oynuyacaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı