Rehber Nvidia Fast Sync Nedir Nasıl Çalışır

Cleante

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
İş Veren
Evimdeki bilgisayarda 1050 Ti mevcut ve ekrandaki yırtılma durumundan aşırı derecede şikayetçiydim. V-Sync açabilmek için oyunu 60 FPS sabit alabileceği ayarı tutturmak için ayarlardan epey feragat etmek zorunda kalıyordum. İnsanın morali bozuluyor. RX 560, RX 460 ve FreeSync özelliği kullanmak için kombin yapsaydım keşke diye düşündürmedi değil. Fast Sync'den haberim vardı fakat internette bununla ilgili Technopat harici Türk bir kaynak bulamadım açıklayıcı. Hatta sadece GTX 1070 ve 1080 gibi kartların desteklediği yazıyor bir çok yerde. Bugün deneme fırsatım oldu ve gerçekten işe yaradığını anladım. İncelemelerime göre hızlı moda alınca oyunlarda sadece 1 FPS gibi bir düşüş gördüm ve bu hiç önemli değil. Denediğim birkaç eski oyunda 120 FPS'ye sabitlemesinden başka hiç bir problemi yok. İnşAllah bu konu benim gibi bu durumu araştıranlara kaynak olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fifa, NBA gibi oyunlarda işe yaramıyor yine yırtılma var aşırı.

@ekoko54 En kısa zamanda denerim. Şimdiye kadar The Witcher 3, Prince of Persia TFS, BF1, NFS Payback oyunlarında denedim ve işe yarıyor. Hatta bu ayarı tamamen kapalı duruma aldığımda normal 50 ve 60 FPS videolarda bile yırtılma oluyor. Hızlı seçeneği yine yapınca çok iyi bir izlenim oluyor.

Fast sync oynadığım tüm oyunlarda işe yaradı. Buna Battlefield 1, Witcher 3 v.s. oyunlarda dahil hatta işin ilginci bir aralar freesync deneyimlemiştim yaklaşık 6 ay kadar Freesync açık olmasına rağmen BF1'de deli gibi yırtılma olurken FastSync tertemiz sıfır sıkıntı.

Bu tam olarak nedir?
Açıkçası G-Sync ve FreeSync pek deneyemedim ben ama bu V-Sync gibi. Tek artisi V-Sync sabit 60 FPS alabilmen gerek takilmamasi icin. Bu 60'tan dusuk FPS'lerde bile ise yaradi bende. Sadece 120 FPS'yi gecirmiyor. 60 dedigimede bakma, yirtilma olmamasi icin sabitledigin FPS degerini ekran kartinin almasi gerek V-Sync ozelliginde.

GTX 1050 destekliyor mu ? Destekliyorsa bende hızlı seçeneği yok niyedir ?

GTX 1050 destekliyor mu ? Destekliyorsa bende hızlı seçeneği yok niyedir ?
Benim bildigim tüm Pascal serisinde var. İnternette buna ait bilgide hic bulamadim o yuzden paylasma geregi duydum. Herkes 1070, 1080 ve 1080 Tİ ekran kartlarinda var diyordu ama benim ekran kartimda mevcut. Sen hangi surumu kullaniyorsun surucunun, guncel mi? 3D ayar yineticisi ve düsey sekrenizasyon kisminda var. Yukarida fotograf olarak belirttim. Sende ayni sekilde cikmiyor mu?

Bende hızlı yok, o diğer ayarlar ney? Onlardan seçmek işe yarar mı? V-sync den iyi olur mu en azından?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…