NVIDIA G-Sync özellikli bir monitörde AMD FreeSync açabilir miyim?

nadirsagut

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Açılan konulara ve internet de yaptığım araştırma da istediğim cevabı bulamadım. Bir konu açıp sormak istedim. Belki benden önce bir konu açılmışsa lütfen beni yönlendiriniz.

Sorum tam olarak şu. Kullandığım monitör.
Samsung 27” crg5 4 ms 240 HZ Full HD HDMI G-Sync kavisli Gaming monitör.
.

Henüz almadım fakat almak istediğim ekran kartı AMD Radeon RX 5700 XT. Bu durumda başlıktada sorduğum gibi NVIDIA G-Sync özellikli monitörüm de AMD FreeSync açabilir miyim? Ya da illlaki NVIDIA ekran kartı almam şart mıdır? Örneğin GeForce RTX 2060 Super gibi.

Merhaba arkadaşlar. Açılan konulara ve internet de yaptığım araştırma da istediğim cevabı bulamadım. Bir konu açıp sormak istedim. Belki benden önce bir konu açılmışsa lütfen beni yönlendiriniz.

Sorum tam olarak şu. Kullandığım monitör.
Samsung 27” CRG5 4 ms 240 Hz Full HD HDMI G-Sync kavisli Gaming monitör.
.

Henüz almadım fakat almak istediğim ekran kartı AMD Radeon RX 5700 XT. Bu durumda başlıkta da sorduğum gibi NVIDIA G-Sync özellikli monitörüm de AMD FreeSync açabilir miyim? Ya da illlaki NVIDIA ekran kartı almam şart mıdır? Örneğin GeForce RTX 2060 Super gibi.

Bende konu açtım sizden 2 yıl sonra ama ya kimsenin bir bilgisi yok ya da arkadaşlar eskisi gibi artık takip etmiyorlar formu. FreeSync da açılıyor g-sycn ama tam tersinde modüllü monitörlerde açılıyor mu? Adm FreeSync hiçbir yerde yazmıyor hiçbir makale falanda yok siz ne yaptınız çözebildiniz mi?

Bende konu açtım sizden 2 yıl sonra ama ya kimsenin bir bilgisi yok ya da arkadaşlar eskisi gibi artık takip etmiyorlar formu. FreeSync da açılıyor g-sycn ama tam tersinde modüllü monitörlerde açılıyor mu? Adm FreeSync hiçbir yerde yazmıyor hiçbir makale falanda yok siz ne yaptınız çözebildiniz mi?
Monitörde sadece FreeSync varsa:
FreeSync üstünden G-Sync açılabilir, G-Sync Compatible monitörler bu şekilde işliyor. Compatible ibaresi nadirenden de olsa açılmama şansını 0 yapıyor.

Sadece G-Sync:
İlk G-Sync monitörlerde oluyor bu kombinasyon. FreeSync açılamaz.

Demişsiniz şimdi o halde bendeki monitörde açılırmı FreeSync ona göre kart alacağım almıyorum? Monitör model markası bu LG 31, 5" 32gk850G QHD 2K. Ayrıca cevabınız için teşekkürler.
Sadece G-Sync desteklediği için FreeSync açılamaz.

Geri
Yukarı