NVIDIA GeForce 516.40 WHQL Sürücüsü Çıktı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Nvidia-Driver2.jpg

NVIDIA bugün GeForce sürücülerinin yeni sürümünü tüm kullanıcılar için indirmeye sundu. WHQL imzalı 516.40 sürümü ile Fall Guys: Free for All için destek sağlanıyor. Ek olarak Resident Evil 2, Resident Evil 3 ve Resident Evil 7 ile birlikte Jurassic Wold Evoluion 2 için Ray Tracing desteği sunulmuş. ICARUS ise Reflex teknolojisine kavuşuyor. Yeni sürümle ayrıca […]

Devamı: NVIDIA GeForce 516.40 WHQL Sürücüsü Çıktı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Eğer bu oyunlara sahip değilsek indirmek zorunda mıyız? Herhangi bir hata çözümü yapılmış mı yoksa sadece bu oyunlara destek mi verilmiş?

Eğer bu oyunlara sahip değilsek indirmek zorunda mıyız? Herhangi bir hata çözümü yapılmış mı yoksa sadece bu oyunlara destek mi verilmiş?
Değişim kaydı şu şekilde:
  • 516.40 WHQL (June 15th, 2022)
Game Ready
  • Fall Guys: Free for All
  • ICARUS (NVIDIA Reflex)
  • Jurassic Wold Evoluion 2 (RTX)
  • Resident Evil 2, Resident Evil 3, and Resident Evil 7 (RTX)
GFE Settings Support
  • Dolmen
  • Evil Dead: The Game
  • Five Nights at Freddy's: Security Breach
  • My Time At Sandrock
  • Paradise Killer
  • Sniper Elite 5
  • V Rising
  • Vampire: The Masquerade - Swansong
  • Warhammer 40,000: Chaos Gate - Daemonhunters
Fixed
  • [Enscape] Shadows may not be rendered correctly. [3530584]
  • [Advanced Optimus] Brightness settings are not getting applied correctly on certain Lenovo notebooks. [3497181]
  • Club 3D CAC-1085 dongle limited to maximum resolution of 4K at 60Hz. [3542678]
Known Issues
  • Toggling HDR on and off in-game causes game stability issues when non-native resolution is used. [3624030]
  • [GeForce RTX 3090 Ti] HP Reverb G2/Oculus Rift S/Pimax 8Kx is not detected. [3623293][3632289][3626116]
  • Videos played back in Microsoft Edge may appear green if NVIDIA Image Scaling is enabled upon resuming from hibernate or booting with fastboot. [3624218]
  • [DirectX 12] Shadowplay recordings may appear over exposed when Use HDR is enabled from the Windows display settings. [200742937]
  • [Assassin's Creed Origins] Game displays flicker when character is under water near a boat. [3642655]
  • Monitor may briefly flicker on waking from display sleep if DSR/DLDSR is enabled. [3592260]

Bu oyunları oynamıyorsanız güncellemeniz şart değil ama güncellerseniz de bir şey kaybetmezsiniz.
Gölgelerin doğru oluşturulmasına yönelik sorun çözülmüş ya, bu 1650S ekran kartını da kapsıyor mu?
Kapsıyor ama "Enscape" için geçerli bu düzeltme.

Bu sürümü yükledikten sonra "driver_power_state_failure" mavi ekran hatasını aldım. Bilgisayarı 5 dakika bile kullanamadan her seferinde hatayı verip reset atıyordu. Mecbur iki önceki sürüme döndüm, bu durum neden kaynaklanmış olabilir?
Teşekkürler.

WhatsApp Image 2022-06-26 at 22.31.53.jpeg

DDU ile temiz kaldırma işlemini yaptıktan sonra tekrar güncel sürüm ile temiz kurulum yaptım. Ancak yine aynı hatayı alıyordum. Minidump dosyasını incelediğimde aşağıdaki hata ile karşılaştım;

IMAGE_VERSION: 10.0.19041.1767

STACK_COMMAND: .cxr; .ecxr ; kb

FAILURE_BUCKET_ID: 0x9F_3_nvlddmkm_IMAGE_pci.sys

OS_VERSION: 10.0.19041.1

BUILDLAB_STR: vb_release

OSPLATFORM_TYPE: x64

OSNAME: Windows 10

FAILURE_ID_HASH: {a47222af-fbac-bc49-47e0-2cf5d31cc673}

GeForce Experience'i kaldırdıktan sonra sorun çözüldü. Aynı hata ile karşılaşan arkadaşlar için çözüm olur umarım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı