Nvidia GeForce 520m "Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)" Sorunu

GiderGTR

Hectopat
Daha fazla  
aygıt.jpg
Arkadaşlar Casper Nirvana Cnc serisi bir laptoba sahibim. Anakart modelim Pegatron A15. 1-2 ay önce bilgisayarıma Windows 8.1 kurmak istemiştim fakat kurduktan sonra bilgisayar bir daha açılmamıştı. (meğersem bu modellerde kronikmiş). Daha sonra bir servise gönderdim ve BIOS güncellenmesi gerektiğini ve BIOS'umun değiştiğini söylediler. PC elime geçtiğinde ise Nvidia GeForce 520m Model Ekran kartımı görmüyor ve Kod 10 hatası veriyor. Driveri yüklemeye kalktığımda ise uygun donanım bulunamadı hatası alıyorum.
Aygıt Yöneticisinde gözüktüğü haldeki resmini paylaşıyorum..
Bir de Nvidia'nın sitesinde bu sorun ile alakalı şu şekilde bir açıklama yapılmış..
"Kod 10 hatası en sık anakartlar sistem BIOS etkinleştirilmiş "VGA Ata IRQ" seçeneğini sahip değil bir sonucudur. Lütfen dikkat: Sistem BIOS değişiklik yapma arızalanmasına bilgisayarınızın neden ya da çalışamaz hale gelebilir. BIOS değişiklikleri yapmak nasıl emin değilseniz, yok. Sistem yöneticiniz veya teknisyen yardım isteyin. Eğer BIOS değişiklik yapma aşina iseniz, bu bölümle devam edebilir.
Çoğu PC için sistem BIOS'a girmek için, art arda en kısa sürede sistem BIOS getiriyor kadar bilgisayarınızı açmak olarak "F1" ya da klavyenizdeki "Del" tuşuna tıklamanız gerekmektedir. Bu sisteme BIOS getirmek etmezse, daha fazla bilgi için anakart üreticisine veya sistem üreticisine danışın. Bir kez sistem BIOS içinde seçeneğine "VGA Ata IRQ" için arama. Bu seçenek etkin olduğunu kontrol edin ve daha sonra bu ayarları kaydetmek. Sistem BIOS'u çıkın ve Windows'a geri önyükleme. Hata kodu gitmiş olması gerekir."
Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar, bu sorunu nasıl çözebilirim?

@Recep Baltaş hocam bir bakabilir misiniz ?

DDU ile sürücüleri kaldırıp son sürücüleri tekrar kur. Daha sonra BIOS girip tüm ayarları sıfırla (Bios'ta EXIT menüsünde Load Optimized Default veya Load Default Settings diye bir seçenek olur.)

Dostum yardımın için teşekkür ederim fakat sorunum çözülmedi malesef.. İlk baş bios default yaptığımda pc açılmadı tam hatırlamıyorum boot_deviceli bir sorun verdi. Sonra Sata configrationdan AHCI yi İDE yaptım ondan sonra da bir sorun verdi daha sonrasında açıldı fakat sorun devam ediyor kod 31 hatasıyla.. Çok teşekkür ederim yardımın için..

Dostum yardımın için teşekkür ederim fakat sorunum çözülmedi malesef.. İlk baş bios default yaptığımda pc açılmadı tam hatırlamıyorum boot_deviceli bir sorun verdi. Sonra Sata configrationdan AHCI yi İDE yaptım ondan sonra da bir sorun verdi daha sonrasında açıldı fakat sorun devam ediyor kod 31 hatasıyla.. Çok teşekkür ederim yardımın için..

Sorun hala devam ediyor mu? Kod 31 açıklaması nedir?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı