NVIDIA GeForce 9400 GT Donma ve Reset Sorunu

AhmetUnuvar

Hectopat
Daha fazla  
Recep abi bende nvidia geforce 9400gt 4063mb modeli var. Bilgisayar birden donuyor reset atmam gerekiyor. Ekran kartıma ve intel pentium inside işlemcime overclock yapmak istiyorum. Yardım edebilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminde ısınma sorunu var sanırım. Ekran kartı ve fanın tozlanma durumunu kontrol et ve tozlarını temizle. Hatta mümkünse termal macun yenilemesi yap.

Bileşenlerin çok eski. Overlock kaldırmazlar. Normal hallerinde kapanıyor diyorsun sistem, OC nasıl kaldırsın ?

Kasayı açıyorsunuz ilk önce fişleri çekiyorsunuz. Elinize bir kompresör veya saç kurutma makinesi alıyorsunuz soğuk ayarda olacak. Sonra ekran kartı fanı, işlemci fanı, anakart üstü tozlanmayı iyice temizleyince fanları da temizliyorsunuz sonra aşağı iniyorsunuz yanınızda 20 TL Gibi bir para olması yeterli bilgisayarcıdan abi bana bir termal macun verir misin diyorsunuz sana 10 TL'ye termal macunu veriyor (daha fazla para verilmez termal macuna) 10 TL İle de makine yağı alıyorsunuz az miktarda termal macunu ekran kartının fanını çıkartıp grafik işlemcisinin üstündeki eski termal macunu temizliyorsunuz yeni macunu 4 köşeye sürüp üzerine kullanılmayan sert bir kredi kartı ile yayıyorsunuz ama dikkat edilecek unsur burada macunun hepsini değil sadece bezelye büyüklüğünde grafik işlemcisinin etrafına sürüp dağıtırsınız. İşlemciye de aynı şeyi yapıp fanı üstüne baskı yaparak termal macunu dağıtıyorsunuz ve ısınmayan kapanmayan bir bilgisayarınız oluyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı