Çözüldü NVIDIA GeForce GT 520M "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (kod 43)" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

User.1

Femtopat
Daha fazla  
Windows 7 64 Bit kullanıyorum. Ve bilgisayarımın ağı bozuldu Windows Update'ten sonra. Yani bilgisayar açıldıktan bir süre sonra ınternet simgesine tıklayınca bağlantı yok. Diyor Wi-Fi işaretinin üstünde X olarak. Windows Update'ten önce de bilgisayarım otomatik tuşa basıyordu. Ayrıca Windows Update'ten sonra dondu, değişik seslerde çıkardı. Windows 10'a yükselttiğimde birkaç driver kurmuştum ama çalışmayınca Windows 7ye geri döndüm.

Aygıtlar ve yazıcılardan bilgisara tıklayıp sorun gidere basınca bazı sorunlar buldu:
NVIDIA GeForce GT 520M: Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (kod 43)
Ethernet denetleyicisi: Bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş. (kod 28)
Sm bus denetleyicisi: Bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş. (kod 28)

Yazmayı unutmuşum.
Donanım kimlikleri:
NVIDIA GeForce GT 520M:
PCI\VEN_10DE&DEV_0DED&SUBSYS_209F1B0A&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_0DED&SUBSYS_209F1B0A
PCI\VEN_10DE&DEV_0DED&CC_030000
PCI\VEN_10DE&DEV_0DED&CC_0300

Ethernet denetleyicisi:
PCI\VEN_1969&DEV_1083&SUBSYS_208D1B0A&REV_C0
PCI\VEN_1969&DEV_1083&SUBSYS_208D1B0A
PCI\VEN_1969&DEV_1083&CC_020000
PCI\VEN_1969&DEV_1083&CC_0200

Sm bus denetleyicisi:
PCI\VEN_8086&DEV_1C22&SUBSYS_20941B0A&REV_05
PCI\VEN_8086&DEV_1C22&SUBSYS_20941B0A
PCI\VEN_8086&DEV_1C22&CC_0C0500
PCI\VEN_8086&DEV_1C22&CC_0C05

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum yazılımsal olmayabilir donanımsal bir arıza olabilir ama elimden geldiğince yardım edeyim.
Aygıt yöneticisi> görüntü bağdaştırıcıları kısmından ekran kartınızı kaldırın (sürücüler kaldırılsınmı diye soracaktır hayıra tıklayın. Ardından sisteminizin ekran kartını algılamasını bekleyin aklıma bu çözüm geldi ekran kartı için.
İnternet için ise pek bir bilgim yok fakat bende de benzer bir sorun olmustu Windows 10'da iken klavyenizin üzerindeki Wi-Fi kombinasyonu var ise FN ile olabilir genelde F tuşlarında oradan kapanmış olabilir benimki Update'den sonra kendi kendine kapanmıştı bilgisayarcıya götürmeme rağmen sorunu bulamamıstı internet vericisi değişmesi gerek denmişti o kadar para verme bunu al deyip bana USB ile çalışan kablosuz internet aparatı vermisti eski kasalar için (cihazım laptopdu) bende sonradan fark ettim ki klavye kombinasyonundan kapanmıştı bir dene derim onun haricinde benim düşüncem sorunun donanımsal bir teknik servise göstermek en sağlıklısı umarım çözebilirsiniz sorununuzu...

Ayrıyeten Windows'un söylediği gibi PC nizin internet özellikleri kısmından Ethernet sağlayıcınızın modelini öğrenip internette sürücüsünü araştırın.

Yanlış bilgi, yukarıdaki sürücüleri atan arkadaşa göre indirmen lazımdı. Driver pack falan bunların hepsi yasaklı uygulamalar, forumda da yasak IObit uygulamaları. Böyle şeyleri çözüm olarak lanse etmeyin lütfen.

1 saat boyunca düzgün çalıştığı için yazmıştım mesajı. Şimdi eskisi gibi oldu, hala kapanıyor internet.

Driver pack sil, yüklediğin sürücüleri sil bilgisayarın sağlığı için. İkinci mesajdakileri kur.
Onlarıda denedim.
Ethernet:
No killer hardware was detected: You must have proper Killer hardware Installed in order to install AR8171 Driver installnation

SM Bus: Kuruldu.

Nvidia GeForce GT 520M: Kuruldu.

Sonuç: Kaç saattir bilgisayarın ağı kapanmıyor, ama otomatik tuşa basma sorunu devam ediyor.

Son düzenleme:
Onları da denedim.
Ethernet:
No Killer hardware was detected: You must have proper Killer hardware ınstalled in order to install AR8171 driver installnation.

Sm bus: Kuruldu.

NVIDIA GeForce GT 520M: Kuruldu.

Sonuç: Kaç saattir bilgisayarın ağı kapanmıyor, ama otomatik tuşa basma sorunu devam ediyor.

Teknik servise göstermen en sağlıklısı driverlerda hata var hocam. Yazılımsal değil muhtemelen.

Geri
Yukarı