NVIDIA GeForce RTX 4080 Serisi Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

GeForce RTX 4080, toplamda 84 SM’lik kapasiteye çıkan AD103-300 GPU’nun 76 adetlik birimini kullanıyor. Böylelikle toplamda 9728 CUDA çekirdeği ortaya çıkıyor. Tam yapılandırmalı AD103 GPU, 64 MB L2 önbellek ve 224’e kadar ROP sunuyor. RTX 4080’in kullandığı GPU’da ise daha düşük ROP ve önbellek miktarı mevcut.

Bunun gibi başka yerlerde de var. RTX 4080 nasıl RTX 4080'den daha düşük ROP ve ön bellek miktarına sahip oluyor? 16 GB ya da 12 GB yazmıyor.

Ben yanlış anladım burayı ama şuna ne demeli?
Geçmiş nesil RTX 4080 760 GB/s ile daha yüksek bant genişliğine sahipti çünkü 320 bitlik bellek veri yolu kullanılıyordu.
Geçmiş nesil RTX 4080 mi vardı?
Evet 1 tane hata varmış, düzeltildi. Gayet normal. "Yazıda 3080'ler, 4080'ler, 4090'lar, 3090'lar birbirine girmiş. Daha dikkatli yazın." demişsiniz. Genelleme yapmadan önce yazıyı dikkatli okursanız daha yapıcı eleştiri yapabilirsiniz.

Hocam Nvidia'nın satışlarından komisyonu olmayan bir insanın böyle bir yorum yapması enteresan olur diye düşünüyorum. Rekabet bizler için yani son kullanıcılar için çok güzel birşey. Takım tutar gibi taraf tutmak bilgisiz insanların yapacağı şey. Çok garipsiniz gerçekten.

Hocam Nvidia'nın satışlarından komisyonu olmayan bir insanın böyle bir yorum yapması enteresan olur diye düşünüyorum. Rekabet bizler için yani son kullanıcılar için çok güzel birşey. Takım tutar gibi taraf tutmak bilgisiz insanların yapacağı şey. Çok garipsiniz gerçekten.
Rakip mi? Şu an NVIDIA'nın rakibi değil AMD.

Öncü hep NVIDIA oldu. AMD sadece taklit edip boş vaatlerde bulunuyor.

Neredeyse hiçbir özelliği işe yaramıyor AMD'nin. RSR, FSR görüntüyü çamur edip akıcılığı da bozuyor. Ekran kaydı alıyorsun görüntü kasıntıdan akmıyor. AMD Link diye bir şey çıkarmışlar, yerel ağda ping yükseliyor. :D

AMD düzgün çalışan teknolojilerle gelsin onu da övelim.

Rakip mi? Şu an NVIDIA'nın rakibi değil AMD.

Öncü hep NVIDIA oldu. AMD sadece taklit edip boş vaatlerde bulunuyor.

Neredeyse hiçbir özelliği işe yaramıyor AMD'nin. RSR, FSR görüntüyü çamur edip akıcılığı da bozuyor. Ekran kaydı alıyorsun görüntü kasıntıdan akmıyor. AMD Link diye bir şey çıkarmışlar, yerel ağda ping yükseliyor. :D

AMD düzgün çalışan teknolojilerle gelsin onu da övelim.
Ne desem boş hocam. Saygı duyuyorum. Bende Nvidia kullanıcısıyım ancak AMD'nin kafa tutmasını çok isterim. Eskiye dönüp bakıldığında AMD kendini bir hayli ilerletti. Bunu beğenirsiniz beğenmezsiniz. Yaklaşımınız doğru değil. Bunu söylemek istedim sadece.

4080 12 GB sanırım satışa sunulmayacak. Yani 4080 12 GB değil de 4070 olarak çıkacak piyasaya. 4080 sadece 16 GB seçeneğiyle satılacak.

Geri
Yukarı