Nvidia görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti sorunu

Finch

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese.

Yaklaşık 1 haftadır bu sinir bozucu hatayı alıyorum ne yaptıysam sorunu çözemedim, Windows 10 kullanırken de aynı hatayı alıyordum sonra belki düzelir diye format attım yine düzelmedi NVIDIA GT 630 ekran kartı kullanıyordum uzun zamandır belki ekran kartında sorun vardır diye düşündüm ve GT 730 ekran kartını aldım sonra da Win 7 kurdum ilk 2 gün hiçbir sorun yaşamadım yani baya 10-15 saat hiç hata vermiyordu ama bugün yine aynı hatayı almaya başladım. Daha önceleri hiç böyle bi hata almamıştım, dün 250'ye yakın güncelleme gelmişti yeni Win7 kurduğum için, güncellemelerde mi bi sıkıntı var acaba diye düşünmekteyim. GT 730 ekran kartını taktığımda 368.39 sürümünü kullanıyordum 2 gün hiç sorunsuz gidiyordu işte sonra Windows güncellemelerini yaptım ve hata aldım belki ekran kartını güncellersem düzelir dedim sonuç yine hüsran. 372.54 sürümünü kurdum, kurduğum gibi ekran gidip gelip bu hataları verdi. Yine çok sinir bozucu bir durum. Acaba sistem geri yükleme mi yapsam? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

hata1.png
hata2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk öncelikle bilgisayarınıza tekrardan Windows 10 kurun. O hatayı almanızın sebebi işletim sistemlerinden kaynaklanmıyor. Güncel işletim sistemleri kullanmak daha iyidir. Windows 7 işletim sisteminde bir hata aldığınızda kimse yardım etmez. Çünkü işletim sisteminin desteği Microsoft' tan da, Technopat' tan da silinmiş durumda. Windows 8'den önceki işletim sistemlerine artık destek verilmiyor, aklınızda bulunsun. Bilgisayarınıza Windows 10 kurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayın;

Başlat → Ayarlar → Sistem → Güç ve uyku → İlgili ayarlar başlığı altında ek güç seçeneklerine girin.

Daha sonra oradaki seçeneklerden bilgisayarınızı "Yüksek performans" moduna alın. Sorun çözülecektir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı