Nvidia GT630 Overclock - GPU Tweak nasıl kullanılıyor ?

SalvatioN

Kilopat
Daha fazla  
Kasamda şu an Asus Nvidia GT630 ekran kartı kullanıyorum. Bunun yanında bana verilen driver cdlernin içinden GPU Tweak adında bir program çıktı. Araştıma yaptığımda program OC yapmak içinmiş. Ama programı kullanmayı bilmediğim için OC yapmadım. Bilen arkadaşlar varsa biraz yardım edebilir mi ekran kartını durduk yerde yakmayalım. :D

Benim tavsiyem GT 630 gibi bir karta OC falan yapma. Bir tavsiye daha kutudan gelen gpu tweak gibi programları cd den kurmak zorunda değilsin zaten öyle yapma internetten son sürümünü indir. Çünkü CD'ler son sürüm değil.

Benim tavsiyem GT 630 gibi bir karta OC falan yapma. Bir tavsiye daha kutudan gelen gpu tweak gibi programları cd den kurmak zorunda değilsin zaten öyle yapma internetten son sürümünü indir. Çünkü CD'ler son sürüm değil.

Program güncel zaten son sürüm indirdim. Senin tavsiyen yapmamak yönünde heralde :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer OC nasıl yapacağım diye soruyorsan OC yapma. Çünkü bilmediğin bir işe kalkışıyorsun ve bu iş sandığın kadar kolay değil. Yanlış bişeyde kartı bozabilirsin. OC, karta donanımsal müdahale demektir. Yoksa GPU Tweak kullanımı basit. Desteklenen voltajları biraz artırıyorsun, sonra biraz Core biraz da Mem frekanslarını artırdın mı al sana overclock..

Eğer OC nasıl yapacağım diye soruyorsan OC yapma. Çünkü bilmediğin bir işe kalkışıyorsun ve bu iş sandığın kadar kolay değil. Yanlış bişeyde kartı bozabilirsin. OC, karta donanımsal müdahale demektir. Yoksa GPU Tweak kullanımı basit. Desteklenen voltajları biraz artırıyorsun, sonra biraz Core biraz da Mem frekanslarını artırdın mı al sana overclock..

Sağol Recep abi. Dokunmuyorum o zaman programa :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oww bayağı yıl geçmiş hala aynı kartı %99, 9 kullanmıyosundurda kullanıyosan en güncel driverlarını yap MSI Afterburner uygulamasında 815 Core clock 1040'da Memory clock yapabilirsin ben öyle kullanıyorum memnunum. (Not: Bazen değerleri uygulama düşürebiliyor çok nadiren)

Geri
Yukarı