Nvidia GT635M Düşük Performans Sorunu

reconftw78

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi GT635M ekran kartını ve dahili olarak Intel HD4000 kullanıyorum. Sorunum şu şekilde, bilgisayarımda Intel HD4000 GT635M'den çok daha iyi performans veriyor. Sürücülerim güncel olmasına rağmen GT635M oyunlarda çok düşük fps veriyor bu yüzden sürekli Intel HD4000 kullanıyorum her oyunda. Bildiğim kadarıyla da bu kart Intel HD4000'den çok daha iyi, buna rağmen performansı çok kötü. Neden böyle oluyor acaba bir fikriniz var mı?

Sistem özelliklerim:
  • Intel Core i5 3230M
  • 8GB DDR3 800Mhz RAM
  • Nvidia GT635M 2GB
  • Windows 10 Pro 64 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç ayarlarına girip güç kullanımını Maximum yapmayı denediniz mi? Harici kartta kullanım yaparken herhangi bir ayar değiştirmediyseniz prize takılı olsa dahi güçten kısıtlama yapıyor bildiğim kadarıyla?
368296

368297

368298

Şu ekrandaki tüm ayarları ve alt basamaklarını yüksek olacak şekilde ayarlayın. Tekrar durumu kontrol edelim.

Güç ayarlarına girip güç kullanımını Maximum yapmayı denediniz mi? Harici kartta kullanım yaparken herhangi bir ayar değiştirmediyseniz prize takılı olsa dahi güçten kısıtlama yapıyor bildiğim kadarıyla?
Eki Görüntüle 368296
Eki Görüntüle 368297
Eki Görüntüle 368298

Şu ekrandaki tüm ayarları ve alt basamaklarını yüksek olacak şekilde ayarlayın. Tekrar durumu kontrol edelim.
Bende zaten öyleydi. Belki laptop da sıkıntı vardır.

Casper Nirvana Laptop:) Aynı şey bendede oluyor. Nedenini bilmiyorum.
Evet casper nirvana hatta bir dönem drvier problemi çekiyordu fakat nvidia yeni sürümlerde hatayı düzeltti rocket league'i Intel hd4000 üzerinden en düşük ayarlarda ve düşük bir çözünürlükte 35 45 fps arası oynuyorum gt635m de o fps leri bile vermiyor
Hocam cevap verebilir misin?
Pc elime bir yakınımdan geçti o yüzden aldığında böyle bir problem varmıydı bilmiyorum.
Eki Görüntüle 368296
Eki Görüntüle 368297
Eki Görüntüle 368298

Denedim durum aynı bir değişiklik yok maalesef..

Son düzenleme:
Evet casper nirvana hatta bir dönem drvier problemi çekiyordu fakat nvidia yeni sürümlerde hatayı düzeltti rocket league'i Intel hd4000 üzerinden en düşük ayarlarda ve düşük bir çözünürlükte 35 45 fps arası oynuyorum gt635m de o fps leri bile vermiyor

Pc elime bir yakınımdan geçti o yüzden aldığında böyle bir problem varmıydı bilmiyorum.

Denedim durum aynı bir değişiklik yok maalesef..
Hocam demek istediğim bu bilgisayar sizde oldu olalı mı böyle? Yoksa yeni yeni mi olmaya başladı?

Hocam demek istediğim bu bilgisayar sizde oldu olalı mı böyle? Yoksa yeni yeni mi olmaya başladı?
Ben ikinci el aldım. Hd 4000 gt 635m ile ile neredeyse aynı hatta geçmeye başladı. Ekran kartının performansı mi düşüyor acaba. Plânlı eskitme olabilir mi
Aldığımda bilgisayarda amatörüm yaklaşık 1 ay önce bu durumu farkettim. 2 yıldır kullanıyorum . Önceki sahibini bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı