NVIDIA GT640 Sürücü Güncelleme

Besim Birgi

Decapat
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde bilgisayarımı fabrika ayarlarına geri döndürdüm, sonrasında da ekran kartımı güncellemeye çalıştım. İzlediğim yolu ve karşılaştığım hataları aşağıda belirteceğim, yardımcı olursanız çok sevinirim. (Windows 8.1 Single Language)

Öncelikle Nvidia sitesinde bulunan en güncel driver (418.91) versiyonunu yükledim ve kurmaya çalıştığımda "uyumlu grafik donanımı bulunamadı" hatası aldım. Sonrasında DDU kullanarak ekran kartına dair her şeyi bilgisayardan kaldırdım ve nwami.inf dosyası içerisindeki satırlar üzerinde oynayarak bu "uyumlu grafik donanımı bulunamadı" hatasını aşmayı başardım. Tam kurtuldum derken yükleme sırasında yükleme hata verdi ve bunun yazılım imzasından kaynaklandığını öğrendim ve Windows başlatma seçeneklerinden F7 panelini kullanarak bu hatayı da aştım ve kurulumu bitirebildim lakin bilgisayarı tekrar normal modunda başlatmaya çalıştığım zaman Windows yükleniyor ekranında siyah olarak kalmaya başladı ve bilgisayarım açılmadı. Ben de DDU'nun yaratmış olduğu sistem geri yükleme noktasına bilgisayarımı geri yükledim.

Bu ekran kartı güncellemesini nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı