NVIDIA GTX 1180 Modelinin Özellikleri Sızdırıldı

Eğer bu kartın üstünde bir kart olmaz ise yani ilk olarak en güçlü kartı satışa çıkarırlarsa çıktığı gibi alırım.

Muhtemelen aralarında taş çatlasa 100-150 dolar oynar. Umarım Temmuz ayında 1180 Ti' da çıkar direkt alacağım. Bu kartların çıkmasını bekliyorum yeni sistem dizmek için :aşk:
Yeni sistem kuracağım fiyat olarak nasıl olur sizce? beklenmeli mi 2.el temiz bi 1080'li sistem mi almalıyım?

Yeni sistem kuracağım fiyat olarak nasıl olur sizce? beklenmeli mi 2.el temiz bi 1080'li sistem mi almalıyım?
Vallahi inanın benim de donanım olarak pek bir bilgim yok. Buraya konu açtığın zaman sağolsun bilen arkadaşlar yardımcı oluyor. Benim düşüncem teknolojik aletlerde kaldı ki ekran kartı ve ram vs gibi bileşenlerde ikinci el almak çok büyük hata. Ha bildiğin tanıdığın olur faturası ve garantisi olur çok kullanılmamıştır felan öyle alınabilir ama onun dışında tasvip etmem. Benim nakit param olacağı için ve birkaç aydır bu kartları beklediğim için 4-5 bin arası olur büyük ihtimal ve direkt alacağım. Ama 700 Dolar şu an için 2.800 TL. Tabii ülkemize girince KDV vs eklenince haliyle biraz daha tuzlu olacaktır.
Zaten 1070 3000 civarında geziyor, sıfır 1170 3000 civarına bulunamaz.
https://www.amazon.com/ASUS-GeForce...aCX3Oe1L&preST=_SY300_QL70_&dpSrc=detail&th=1 bahsettiğim mode buydu. Tabii ki gümrük vergisi vs eklenince biraz maliyeti artıyor ama malum ülkemizde kimi yerlerde 4 Bin TL kadar olduğu yerler var.

GTX 1180, GTX 1080Ti versiyonunun 12NM teknolojisi ile güç tüketimi düşürülmüş ve GDDR6 kullanılarak, yenilenmiş versiyonu gibi duruyor. Fiyat için ise 699$-750$ aralığı daha doğru bir beklenti olabilir. 8GB model için GDDR6 bellek maliyet farkı 50$-70$ civarında olması lazım. NVIDIA bizleri şaşırtıp GTX 1080 in piyasaya çıkış fiyatı üzerine bu farkı ilave ederek, 650$ olarak piyasaya çıkarırsa ekran kartı alacakların yüzünü güldürür. 8GB ve 16GB olarak iki versiyon çıkarsa 16GB model için en az 100$ daha fazla fiyat farkı olabilir. GDDR6 8GB ve 16GB modüller halinde üretileceği için, ilk etapta GTX 1180 (GTX 1080Ti Refresh) ve GTX 1170 (GTX 1080 Refresh) modelleri, belki 8GB GTX 1160 (GTX 1070 Refresh) modelleri piyasaya çıkacaktır. Daha alt modeller için GDDR5 teknolojisi yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı