NVIDIA güç yönetim modu ayarı ne işe yarar?

yeG

Hectopat
Bu tarz bir konu var fakat yazdım ama cevap alamadım. MSI GTX 1650 Gaming X modeli bir ekran kartım var ve işlemcim Ryzen 5 2600. bu zamana kadar NVIDIA driverinde ki güç yönetim modu ayarını "maximum performans" seçerek kullandım ama bazı yerlerde bu ayarın "optimum güç" olarak ayarlanması gerektiği söylenmiş. Umarım kast ettiğüm şeyi anlamışsınızdır. PC yanımda olmadığı için şu an SS atamıyorum. Bu ayarın "optümum güç" olarak seçilmesi oyunlarda FPS düşüşü veya anlık takılmalara neden olur mu?

Optimum güç olarak ayarlı kalabilir sıkıntı olmaz, hangi oyunda ne kadar güç kullanacağına kendisi karar vermeli bence anlık takılma gibi sorunlar olmaz. Maksimum güç ise durmadan yüksek frekansta çalışacak fazla enerji harcayacak ve kart yükte değilken daha fazla ısınacak. Benim görüşüm optimum'da kullanmak.

Optimum güç olarak ayarlı kalabilir sıkıntı olmaz, hangi oyunda ne kadar güç kullanacağına kendisi karar vermeli bence anlık takılma gibi sorunlar olmaz. Maksimum güç ise durmadan yüksek frekansta çalışacak fazla enerji harcayacak ve kart yükte değilken daha fazla ısınacak. Benim görüşüm optimum'da kullanmak.
Zaten az önce testini yaptım. FPS fark etmiyor ben de "Optimum Güç" seçili olarak bıraktım boşta yüksek frekansta çalışmıyor bu da boş yere ısınmamasını sağlıyor. Yani sorumun cevabını aldım yine de teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı