NVIDIA ile SonOyuncu açılmıyor

TheHub

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Laptop: Hp Victus 16-S0024NT • İşlemci: AMD Ryzen 5 7640HS • Ekran kartı: Laptop Rtx 4060 • RAM: (2x8) 16 GB 5600 Mhz Ddr 5 • SSD: Samsung PM9A1 MZVL2512HCJQ PCI-Express 4.0 512 GB M.2 SSD
• Windows 10 Pro
•Mause: Bloddy A90
•Kulaklık: Gamepower Medusa Rainbow
Meslek
Öğrenci
Selam sorunum şu NVIDIA GeForce 610M kartım var bu kartla sadece SonOyuncu'yu açamıyorum ama entegre grafik yani Intel kartla açıyor. Ne yapmalıyım? Denediğim sorunların çözümleri.

1) En son sürüm NVIDIA sürücüsü indirme. Olmadı.
2) Format atmak. Olmadı.
3) DDU ile sürücüyü silip kurmak. Olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@TheHub daha detaylı anlatacağım hocam 1 dakika.

Ama hocam ben dedim ya Windows 98 ve 95 seçince açılıyor ama hata veriyor hatayı göstersem o şekilde gitsek?

Hocam o konuda bir bilgim yok ama bu sorunun genel çözümü o yapamamanızın kaynağı da yanlış Java'yı seçmeniz yüksek ihtimal.

Gördüğünüz gibi SonOyuncu Launcher'i açtım görev yöneticisinde Java gözüküyor ona sağ tık dosya konumunu aç deyince de şöyle bir klasör açılıyor hangi Java ile çalıştığını seçerek gösteriyor:

Sonrasında ayarlar > ekran > grafikler > göz at dediğim sizde gözüken Java'nın konumuna gidip seçiyorsunuz.

Sonrasında NVIDIA kartınızı seçip kaydet diyorsunuz.

Kusura bakmayın karışık olmuş ama anlarsınız.

Hocam maalesef yüksek performans seçemem bu 8.1. 10 ya da 11 değil.

NVIDIA Denetim Masası'na girin 3D ayarlarının yönetilmesi deyin program ayarları sekmesine gelin ekle olacak orada ona tıklayıp göz ATI seçin javanıza oradan ulaşıp seçin.

Seçince ayarı böyle yapın tamamdır.

Mantıklı hemen deniyorum .

Maalesef hocam bu da olmadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…