NVIDIA image scaling açıldığında 165 Hz olan monitör 60 Hz'e düşüyor

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bu yazılımı NVIDIA Denetim Masası'ndan açtığım da 2K 165Hz olan monitörüm bir anda 60Hz'ye düşüyor bunun bir çözümü var mı acaba? 165Hz uyumunu bir tek 1920-2560 çözünürlük veriyor o da yarım ekran oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba bu yazılımı NVIDIA Denetim Masası'ndan açtığım da 2K 165Hz olan monitörüm bir anda 60Hz'ye düşüyor bunun bir çözümü var mı acaba? 165Hz uyumunu bir tek 1920-2560 çözünürlük veriyor o da yarım ekran oluyor.

Normal çözümü yok.

Arkadaşlar ayrıca ben bu yazılımın hiç bir işe yaramadığını düşünmeye başladım. Sanırım sadece bende yaramıyor anlamadım. Sol üstte yeşil şekilde NİS aktif gözüküyor oyuna giriyorum cyberpunk 2077 ye hiçr bir değişiklik olmuyor.

Arkadaşlar ayrıca ben bu yazılımın hiçbir işe yaramadığını düşünmeye başladım. Sanırım sadece bende yaramıyor anlamadım. Sol üstte yeşil şekilde NİS aktif gözüküyor oyuna giriyorum cyberbug 2077'ye hiçr bir değişiklik olmuyor.

Oyunlarda yazan yazıların eşyaların kenarlarını daha yumuşak ve görünebilir yapması için olan bir teknoloji. Zorunlu Hz'den kısıyor ki ekran kartı yetişsin.

Oyuna girdiğinizde çözünürlüğü düşürüyor musunuz?
Düşürüyorum hocam normal 1080P ye düşüyor NİS ha açık ha kapalı bana hiç bir değişiklik katmadı monitör hz sini düşürmekten başka.
Alternatif olarak oyun içinden Fidelity FX CAS kullanmanızı öneririm.
Ben bu NİS olayını RDR 2 için istiyordum hocam o oyunda FSR olmadığı için maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı