NVIDIA Shadow Play bozuk

HasanEsq

Hectopat
Yer
Adana
NVIDIA Shadow Play'den kayıt başlatınca oyunlarda çok sıkıntı oluyor. Kayıt işlemim bitince kapatmak için alt+Z ye basıyorum. Ekrana gelmiyor. Alt+Tab attırmıyor. Bir türlü kapattırmıyor. Bir de oyunlarda alt+Z ye basınca gelen kısımda mouse imleci kasıyor gibi geriden falan geliyor. Driverlarımda güncel. Neden oluyor olabilir? Ekran kartım RTX 3050.

Shadow Play ayarlarında, yani o Alt+Z ile açılan kısımda kişisel gizlilik kontrolü seçeneği altında olması lazım.

Laptop'larda başta o seçenek olmayabiliyor çünkü oyun dışında sistem dahili grafik işlemcisine geçiyor. Bunu kapatıp, sürekli olarak ekran kartını kullanması için de (ki her halükarda daha iyi bir şey bence bunu yapmak) Nvidia denetim masasında varsayılan grafik işlemcisini Nvidia falanca model diye değiştiriyorsun.

Shadow Play ayarlarında, yani o Alt+Z ile açılan kısımda kişisel gizlilik kontrolü seçeneği altında olması lazım.

Laptop'larda başta o seçenek olmayabiliyor çünkü oyun dışında sistem dahili grafik işlemcisine geçiyor. Bunu kapatıp, sürekli olarak ekran kartını kullanması için de (ki her halükarda daha iyi bir şey bence bunu yapmak) Nvidia denetim masasında varsayılan grafik işlemcisini Nvidia falanca model diye değiştiriyorsun.
1686934683031.png

zaten seçili ama o gizlilik mevzusu hala çıkmıyor.

Geri
Yukarı