NVIDIA ve AMD grafik farkı nedir?

İşletim sistemi
Windows 10
Herhangi bir fikrim yok niye böyle oluyor diye.

Mesela şu an God of War oynuyorum kamera ile çektim çok belli oluyor mu bilmiyorum ama Ultra ayarlarda ağaçlar yapraklar çok soluk gözüküyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20231029_002207.jpg
    IMG_20231029_002207.jpg
    374,8 KB · Görüntüleme: 14
AMD'nin veya NVIDIA'nın kendi içindeki mimarilerinde bile ciddi farklar oluşabiliyorken, iki farklı markanın mimarilerinin oyunlara göre optimizasyonlarında farklar oluşması normal bana kalırsa. Render konusunda illa biri diğerine göre daha üstündür, görsel olarak da farklar oluşturması olası.

GTX 1660 ile oynadım ben oyunu, 100 saatin üzerinde deneyimim var. O dönemde hiç kötü gelmemişti açıkçası, AMD kart ile ayıca denemedim. YouTube'da da FPS karşılaştırmalarında anlaşılır bir şeye denk gelemedim. Birinin orta ayarının diğerinin en yüksek kısmından iyi olması yine de biraz tuhaf. Ayarlarda bir sorun olmalı diye düşünüyorum.

AMD'nin veya NVIDIA'nın kendi içindeki mimarilerinde bile ciddi farklar oluşabiliyorken, iki farklı markanın mimarilerinin oyunlara göre optimizasyonlarında farklar oluşması normal bana kalırsa. Render konusunda illa biri diğerine göre daha üstündür, görsel olarak da farklar oluşturması olası.

Mantıklı.

Geri
Yukarı