NVIDIA ve AMD’ye Yeni Rakip: Arc A770 ve Arc A750 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036

Intel, Innovation konferasında 13. Nesil Raptor Lake işlemcilerini tanıtırken grafik cephesiyle ilgili yeni bilgiler verdi. CEO Pat Gelsinger, uzun zamandır beklenen Arc A770 harici ekran kartının 12 Ekim’de piyasaya çıkacağını duyurdu. GeForce RTX 3060/3060 Ti ve Radeon RX 6650 XT ile rekabet edecek olan kart, 329 dolarlık liste fiyatıyla geliyor. Buna ek olarak, yaklaşan Arc […]

Devamı: NVIDIA ve AMD’ye Yeni Rakip: Arc A770 ve Arc A750 Çıkış Tarihi Belli Oldu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

225W bir tık fazla değil mi? @kino sen bu kartlar hakkında ne düşünüyorsun? Fiyatları iyi olursa alınır mı sence?

Arc A770 RTX 3060 Ti gücünde ve 16 GB. Işın izleme var, DLSS benzeri XeSS teknolojisi var. 329 dolar olursa ben de almayı düşünüyorum.

Arc A770 RTX 3060 Ti gücünde ve 16 GB. Işın izleme var, DLSS benzeri XeSS teknolojisi var. 329 dolar olursa ben de almayı düşünüyorum.
XeSS'i ilk defa duydum ama 3060 Ti kadar güçlüyse 16 GB VRAM ile süper olur. Intel bu sefer başaracak gibi. Tasarımı da güzel gözüküyor kartın.

A750 hosuma gitti benim. Ama 550W PSU yetmez sanırım. TSMC üretimi 3060 gücünde bir kart için 225W fazla degil mi sanki?

A750 hosuma gitti benim. Ama 550W PSU yetmez sanırım. TSMC üretimi 3060 gücünde bir kart için 225W fazla degil mi sanki?
Yük altındaki değerleri de görmek lazım. Keza soğutma konusunda ASUS Dual, Gigabyte Eagle gibi serilerle istenilen sıcaklıklar elde edilir diye düşünüyorum. ROG, Aorus gibi serileri hesaba katmıyorum zaten.

XeSS'i ilk defa duydum ama 3060 Ti kadar güçlüyse 16 GB VRAM ile süper olur. Intel bu sefer başaracak gibi. Tasarımı da güzel gözüküyor kartın.
XeSS DLSS benzeri bir şey.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O kadar güç harcıyorsa A770 daha mantıklı. Zaten 16 GB olması büyük avantaj.

Güzel duruyor fakat kullanıcı deneyimlerini görmeden üzerine konuşmak zor.

Yük altındaki değerleri de görmek lazım. Keza soğutma konusunda ASUS Dual, Gigabyte Eagle gibi serilerle istenilen sıcaklıklar elde edilir diye düşünüyorum. ROG, Aorus gibi serileri hesaba katmıyorum zaten.
Referans hali çok iyi bence. Soğutması iyi olursa referans alınabilir.

Bu XeSS nasıl olacak acaba? DLSS gibi yayılırsa çok hoş olur.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…