Nvidia yavaş yavaş düşüyor!

Makaleler
6
Daha fazla  

Kripto para meselesi ve ABD-Çin ticaret kavgası Nvidia'yı kötü etkiliyor. Son 3 ayda Nvidia gelirlerinde düşüş yaşamış durumda. 27 Ocak'ta biten mali çeyrek dönemde Nvidia 2.2 milyar dolar gelir elde etti. Yıl baz alınırsa %24 oranında bir düşüş yaşayan Nvidia çeyrek bazda ise %31 oranında bir gelir kaybı yaşadı. Yaptığı çalışmalar ile elde ettiği kar oranı 294 milyon Dolar olurken, yıl bazı ve çeyrek baz oranına bakıldığında ise %73'lük bir düşüş yaşadı. Operasyon masraflarının ise %25 artış gösterdiği söyleniyor.
Nvidia bu yıl içerisinde çıkaracağı RTX 2060 ekran kartı ile gelirlerini tekrar toparlamayı ümit ediyor.
Yazar: Egemen Kaya
Kaynak: NVIDIA suffers as crypto crash and trade wars bite

Düşse düşse ne kadar düşecek ki, kardan zarar ediyor. AMD işlemci sektöründe Intel'e rakip ancak ekran kartında NVIDIA karşısında neredeyse hiç.
Size göre hiç. Fiyat performans konusunda gayet de başarılı. 2500 TL'ye MSI Gaming X 1060 alınacağına, 1500-1700TL'ye RX590 Sapphire Nitro modeli alınıp ondan çok çok daha iyi bir performans elde edilebiliyor.

NVIDIA kısa vadedeki zararlarından dolayı kolay kolay fabrika kapatacak bir firma değil. Her firma yükseldiği gibi düşer de. Buna çok etken var. Onları etkilemiyor bu rakamlar. Bir cebinin kaybettiği gözükse de diğer cebi fazla fazla sürekli doluyor.

Size göre hiç. Fiyat performans konusunda gayet de başarılı. 2500 TL'ye MSI Gaming X 1060 alınacağına, 1500-1700TL'ye RX590 Sapphire Nitro modeli alınıp ondan çok çok daha iyi bir performans elde edilebiliyor.
Büyük resme bakmak lazım, Dünya demek Türkiye demek değil. Forumda RX 590'ı ben de öneriyorum ve kendim de RX 480 kullanıyorum ama RTX 2060-2070-2080-2080 Ti karşılıkları AMD'de cephesinde yok.(Olanlar da malum)

Büyük resme bakmak lazım, Dünya demek Türkiye demek değil. Forumda RX 590'ı ben de öneriyorum ve kendim de RX 480 kullanıyorum ama RTX 2060-2070-2080-2080 Ti karşılıkları AMD'de cephesinde yok.(Olanlar da malum)
Performans konusuna değinmedim. Piyasadaki fiyatlara değindim. Performans konusunda zaten önümüzdeki yıllarda da AMD'nin NVIDIA'yı geçeceğini sanmıyorum.

Nvidia AMD'yi yerim diye düşünüyor heralde GPU konusunda. Özellikle de Navi vs. Ampere nasıl olur?
370454

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı