Nvidia'nın Yeni Sürücülerinde Performans Düşüşü Var mı?

_Mubarek_

Hectopat
Nvıdıa'nın yaptığı yeni güncellemelerde ekran kartların da gerçekten performans düşüşü var mı?
AMD'nin yazılımında da böyle bir durum söz konusu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gözlemlediğim bir düşüş yok. Oyun gereksinimleri yükseldikçe kartların performansları düşüyor gibi algılanabilir. Sürücü ile performans düşürülmez.

Gerçekten nvidia yeni sürücülerle performansı düşürüyor böyle bir şey var evet

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçekten nvidia yeni sürücülerle performansı düşürüyor böyle bir şey var evet

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlginç. Bende her güncelleme geldiğinde güncelliyordum belki bu sefer performans artışı görürüm diye :D

Gözlemlediğim bir düşüş yok. Oyun gereksinimleri yükseldikçe kartların performansları düşüyor gibi algılanabilir. Sürücü ile performans düşürülmez.
Kesinlikle katılıyorum . Sürücüler genelde yeni oyunların optimizasyonuna göre ayarlanıp yollanıyor. Yani yeni oyunların hepsine tek tek hazırlıyorlar . Tabi bir oyun bir güncelleştirme ile bile grafik veya işlemci gereksinimleri artabiliyor .

397.64 sürümünü kullanıyorum. Performansı çok iyi görünüyor. Notebook'a yeni bir sürüm kurmuştum. Aynı FPS almama rağmen oyunda ki akıcılık kaybolmuştu. Eski sürüme geçince oyun tekrar kendine geldi. Her güncel sürücü iyi olmayabiliyor.

Bir karşılaştırma videosunda 399 sürümü ile 416 sürümü arasında 10'a varan FPS farkları gördüm. Ne kadar doğru bilemiyorum ben yinede internetten 399 bulup yükledim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı