NVlddmkm.sys mavi ekran hatası

ern556

Hectopat
Saygıdeğer arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz cumartesi sabahı YouTube'da video izlerken bilgisayarım dondu ancak ses gelmeye devam etti, ardından görüntüde bozulmalar meydana geldi ve ben de bilgisayarımı yeniden başlattım. Ancak açılırken sürekli mavi ekran hatası aldım. Bu olay sürekli kendini tekrarladı, mavi ekran ve ardından yeniden başlattı kendini.

Birkaç gün sonra Windows'a format attım ama güncellemelerini ardından kendini yeniden başlattı ve yine hiç açılmadı. Ancak iki gün önce bilgisayar açılırken normal olarak başlatma seçeneği ve Windows'u onarın seçeneği karşıma geldi ve ben de Windows'u onarma seçeneğini seçtim. Birkaç dakika sonra PC normal olarak açıldı (ses falan da geliyordu) ancak ekranı 1920x1080 çözünürlüğe ayarlayamadım, maksimum 1280x720 çözünürlüğe ayarlayabiliyordum (ayrıca ekranda sürekli kırmızı silik çizgiler var). Sonra HD Tune adlı programı indirdim ve yaptığım testler sonucu harddisklerim sağlıklı çıktı. Sorunun ekran kartı olduğunu düşünüyordum ancak sizlere de sormak istedim. Sizce sorun ne olabilir? Yazılımsal bir sorun değil de donanımsal olduğunu düşünüyorum.

Resimdeki "dumping physical memory to disk 20" yazan kısımda da 20 sayısı 100 oluyor ve PC ardından yeniden başlıyor.

Screenshot_20181019-153153.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız arızalanmış. Garantisi bitmiş ise ve kartınız çok üst seviye bir model değilse yenisini alın zira reballing maliyeti kartın kendisinden bile fazla gelebilir -ki reballing ile tamir edilebileceğinin garantisi de yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı