NVME SSD Sıcaklığı Ne Kadar Olmalı?

Sadece bir soru sordum, onunla ilgili tartışmışsınız. Yük altında 50 oluyorsa iyidir. Bende 860 EVO var. Soğutucu almadan önce 80 dereceyi bulabiliyordu. Yük altında 75'in altına düşmüyordu. PCIe SSD'ler daha fazla ısınır. Onun ısınmasının performansına etkisini test etmedim ama ömrünü kısalttığı kesin ve anakartında sıcaklığını etkiler. Soğutucu aldıktan sonra anakartımın ısısının biraz düştüğünü söyleyebilirim ama Notebook anakartı bende ki. Belki masaüstünü etkilemiyordur bilemem ama daha uzun süre performanslı çalıştığını söyleyebilirim.

Yük altında 55-60 derecelerde seyrediyor. Aliexpress üzerinde gördüğüm bir nvme kartı var ve ekran kartı gibi soğutuculu onu alıp test etmeyi düşünüyorum.

Tam ve uzun süre yük altında 55-60 dereceyse almana gerek yok. CrystalDiskMark ile 32GIB'lik tam bir test yaparak diskini ısıtabilirsin.
Yalnızca termal ped var SSD'lerimde, Heatsink kargoda.
Adsız.jpg
Adsız2.jpg
Adsız3.jpg

Konuyu hortlatmış olacağım ama başka konu bulamadım. Bende 2 gün önce Samsung PM991a 256 GB SSD aldım (2242). Laptopa taktım sonrasında hız testi yaptım ve hız testi boyunca 80 derecede çalıştı. Bu sıcaklıkları (heatsink) bu ürünle 50-55 derecelere düşürmek mümkün olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı