NZXT Kraken Z73 vs Corsair H150I Elite capellix

Bütçe
max 3000tl

maximumcomfort

Decapat
Selamlar arkadaşlar yeni bilgisayar alacağım ve bilgisayarda Ryzen 9 5900X işlemcisi olacak bu yüzden bunu iyi soğutacak sessiz ve güzel gözüken bir soğutucu araştırıyorum şu 2 model dikkatimi çekti.
NZXT Kraken Z73.
Corsair H150I Elite capellix.
Dediğim gibi önceliğim sessizlik performans ve görüntü.
Bunlar dışında önerdiğiniz soğutucu varsa yazabilirsiniz. (belirttiğim ürünleri yurtdışından getirtebilirim.)
Sistem ise şöyle.
Ryzen 9 5900X.
MSI MEG X570 ace (alındı)
MSI RTX 3080 suprim X.
Seasonic Focus Plus 850W 80 Plus Gold.
G.Skill Trident Z Neo 3600MHz 2x16 GB (alındı)
Samsung 970 EVO Plus (alındı)
Kasaya tam karar veremedim fakat NZXT H710 veya Corsair 5000 serisi düşünüyorum cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, H115i elite capellix kullanıyorum soğutma performansı çok başarılı, rgb ledleri de çok güzel yanıyor ama sesi çok rahatsız edici. Bundan önce H115i rgb platinum kullandım onda silent modda 1800rpm de çalışan pompa bunda 2200 rpm de çalışıyor. Rgb platinum asetek pompa kullanırken elite capellix coolit pompa kullanıyor. Corsair'e RMA açtım coolit pompanın yapısı gereği minimum 2200rpm den düşük çalışamıyormuş yani yazılım güncellemesi ile de düzelmeyecek malesef. Google ve Youtube da elite capellix pump noise yazıp aratırsanız çok fazla kişinin sorun yaşadığını görürsünüz. Tercihinizi buna göre yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı