O.c işlemciyi zorlarmı

Ali Krd

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 sorum var ilki o.c videolarda gördüğüm kadarıyla 2 yöntemle yapılıyor. Biri tek tuşla kendi otomatik yaptığı diğeri ise manuel kendimizin ayarları değiştirerek yaptığı. Sizce tek tuşa basarak otomatik olarak yapılan o.c işlemciyi zorlarmı ikinci sorum ise o.c yapılmadığı takdirde işlemci soğutucusuna gerek var mı?

Tabii ki de almanız gerekiyor ama O.C yapıcaksanız daha kaliteli soğutucuya ihtiyacınız var.

Overclock sınırları aşmadığın sürece işlemciyi zorlamaz.

Tek tuşla overclock her zaman güvenilirdir. Ben Amd Phenom kullanıcısıyım işlemci soğutucum o kadar iyi değil fakat o.c ile 3,5 Ghz cıkabiliyor işlemcim. Bu arada evet overclock etmesen bile bir işlemcinin soğutucuya ihtiyacı vardır.

İşlemciye o potansiyeli vermeselerdi çarpan kilidi açık olmazdı. İyi bir soğutmayla sorun yaşatacağını düşünmüyorum.

Bende şu an İntel G3258sistem boşta değerler işlemçi var o.c ile 4.5 Ghz stabil kullanıyorum o.c harika birşey yanlız iyi bir soğutucu şart
Sisten boşta değerleri verdim prime95 40 dk testte ise sıcaklık maksimum 35 derece idi

Dosya Ekleri

• 1911615_10153045620057320_788713506862887159_n.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 230
  • Ekran Alıntısı.JPG
    96,8 KB · Görüntüleme: 363
  • v2-67678_medium.jpg
    18 KB · Görüntüleme: 359
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…