OBS FPS düşürüyor

EMOyt

Centipat
Selam arkadaşlar sorum basit. Valorant'ta normalde 210-170 arası bir FPS alıyorum ama OBS'den kayıt aldığımda 100'e hatta 60'a kadar düşüyor. Sistemim GTX1650, 16 GB RAM, i7 10. Nesil 10750H. Sistemimin fazlasıyla yeterli olduğunu düşünüyorum.

Selam arkadaşlar sorum basit. Valorant'ta normalde 210-170 arası bir FPS alıyorum ama OBS'den kayıt aldığımda 100'e hatta 60'a kadar düşüyor. Sistemim GTX1650, 16 GB RAM, i7 10. Nesil 10750H. Sistemimin fazlasıyla yeterli olduğunu düşünüyorum.
Kayıt ayarlarını birazcık düşürün.
Yüksek kalite kayıt yapmak hem kayıtta hem de oyununuzda drop yapabilir.
Ekran kartınızın gücü yetersiz kalıyor olabilir.

NVIDIA Shadow Play en optimizesi diye biliyorum. Bir de onda deneyin bakalım sonuçlar ne olacak. Birde fps bana bayağı bir az gibi geldi sistem çokmu eski yada bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılımmı var?

NVIDIA Shadow Play en optimizesi diye biliyorum. Bir de onda deneyin bakalım sonuçlar ne olacak. Birde fps bana bayağı bir az gibi geldi sistem çokmu eski yada bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılımmı var?
Fpsimin iyi olduğunu düşünüyorum açıkçası. NVİDİA Shadow Playi deniyeceğim. Sistemim yeni ve kötü amaçlı yazılım yok pcde.

FPS'imin iyi olduğunu düşünüyorum açıkçası. NVIDIA Shadow Play'i deneyeceğim. Sistemim yeni ve kötü amaçlı yazılım yok PC'de.

Hocam işlemci, ekran kartı kullanımlarına bakabilir misiniz darboğaz olabilir çünkü. GTX 1650 ve 10. nesil işlemcinin bu kadar düşük performans vermesi normal değil gibi geliyor bana.

Hocam NVIDIA Shadow Play kullanın çok optimize çalışacaktır detaylı kullanım istiyorsanız OBS'de ayarları bir düşürmeyi deneyin kayıt'ı ekran kartı ve işlemcide ayrı ayrı deneyin hangisi daha iyi diye ama tavsiyem NVIDIA'nın kendi programıdır neredeyse hiç FPS düşüşü yaşatmıyordu bir arkadaşımda.

Kayıt kalitesi yüksekte ise FPS düşürür.

Geri
Yukarı