OBS ile laptoptan yayın yaparken FPS sorunu

sevket1349

Decapat
  • Intel® Coffee Lake Core™ i7-8750H 6C/12T; 9MB L3; 8GT/s; 2.2GHz > 4.1GHz; 45W; 14nm
  • 6GB GDDR5 Nvidia GTX1060 192 Bit15.6"
  • 8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz
  • 256GB XPG PRO M.2 SSD
  • Chipset Intel® HM370 Express Chipset
Bu özelliklere sahip bilgisayarda Nvidia'nın kendi yazılımı ile oyun içi yayın yapabiliyorum akıcı oluyor. Aynı şekilde player.me ile yayın yaptığımda sadece oyunu aldığı için yayın yapabiliyorum. İnternet hızım 100 download 100 upload örnek vermek gerekirse Witcher 3'ü yüksek ayarlarda player.me ile açıp yüksek kalitede yayın yapabildim fakat anladığım kadarıyla şöyle bir problem var. Bilgisayarın 2 ekran kartı var. Intel'in ekran kartı ekrana bağlıyken Nvidia ile oyunları çalıştırabiliyorum bu sebepten dolayı OBS kullanmak istediğimde tüm ekranı almak istersem Intel'in entegre kartını kullanmak zorunda kalıyorum ve yayın yaparken işlemciyle kodlama yaparken FPS düşüyor, yayında problemler meydana geliyor. Nvidia ekran kartı ile OBS'yi açtığımda sadece oyun içi tam ekran yakalayabiliyorum. Tab yapıp masaüstüne geçince donuyor ve Nvidia'nın kendi yayın arayüzü kadar iyi sonuçlar alamıyorum. OBS kullanmak istememin sebebi ise Nvidia arayüzü oyun bitince veya alt tab yapınca yayını duraklatmış gibi görünmesi fakat ben yayının bölünmesini istemiyorum ve sahneleri kullanmaya ihtiyacım var. OBS ile iyi sonuçları almak için neleri denemeliyim, laptopta x264 mü nvenc mi kullanmalıyım? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci bir monitör kullanarak birinde oyun, diğerinde chat vb. diğer pencereleri, tarayıcıyı falan açık tutun. Sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı