OBS Studio kaydetme sonrası kalite düşüşü

SamimiDost

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, YouTube oyun videosu çekiyorum. OBS ile kayıt alıyorum, oyundayken hiçbir problem yok. Çok akıcı ve güzel oyananıyor fakat kaydettikten sonra kalitesi düşmüş gibi geliyor. Bu neden oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar, YouTube oyun videosu çekiyorum. OBS ile kayıt alıyorum, oyundayken hiçbir problem yok. Çok akıcı ve güzel oyananıyor fakat kaydettikten sonra kalitesi düşmüş gibi geliyor. Bu neden oluyor?
Kayıt kalitesi düşük olduğundandır büyük ihtimal ile. OBS ayarlarından "Çıkış" sekmesine tıklayarak "Kayıt Kalitesi" bölümünden kaliteyi artırmayı deneyebilirsin.

Nvidia ekran kartı kullanıyorsan arama motorunda Nvidia OBS settings diye arama yap. Nvidia'nın resmi linki var resimli anlatıyor ne ayar yapmalısın diye.
Ayrıca Youtube 1080P ve altı çözünürlükteki videoları basit bir şekilde kodluyor. Kaydın iyi olsa da kötü çıkıyor.
Bunu 1080P videolarımı Davinci Resolve ile 2560x1440'a upscale edip o şekilde YouTube'a yollayarak çözüyorum.
Orjinalı 1080P olan videom YouTube'da 1440P seçeneği ile yolladığım kayda olabildiğince yakın kalitede oluyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı