OBS Studio oyunu kastırıyor

Barkın Eser

Hectopat
Daha fazla  
Bir türlü anlam veremedim ama OBS'i açmak LoL'ün 107 FPS'e kitlenmesini ve de iğrenç bir şekilde kasmaya başlamasına sebep açıyor. Daha yayını başlatmadan garip bir takılma yaşıyorum.

Bulabildiğim geçici çözüm ise oyunu pencereli ekrana alıp tekrardan tam ekran yapmak veya V-Sync'ı açmak (kapatmak) FPS kilidinin kalkmasını sağlıyor ancak Alt Tab attığım an tekrardan aynı sorun baş gösteriyor bulabildiğim çözüm ise tam bir çözüm değil 300 FPS de alsam garip ufak takılma gibi hissettiren kasıntılar oluyor. OBS'in son sürümünü ve de birkaç sürüm öncelerini yükleyip denedim sonuç aynı formattan önce böyle bir sorunum yoktu.

-Sürücülerim güncel.
-OBS'i kapattığım an sorun düzeliyor.

Nedenini bilen ve yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

-Yayını başlatmadan daha bu problemi yaşıyorum.
-İşlemcim %60-80 arası kullanımda yani sınıra dayanmıyor.
-Sürücülerim güncel ekran kartı sürücülerimi daha yeni kurdum zaten.
-Önizlemeyi kapatmayı deneyip geri dönüş yapacağım.
-Yayını ekran kartımla veriyorum ama dediğim gibi daha yayını başlatmadan oluyor.
Yanlışlıkla sorunu çözdüm yaşayanlar için çözümü bırakıyorum.

-LoL'ün istemcisini pencere yakalama ile veriyordum yani ayrı bir sekmede duruyordu OBS'de ancak oyun başlayınca kapatmıyordum oyun bittiği gibi tekrar otomatik istemciye atsın diye ekranı.
Az önce sadece LoL'ü yakalayıp açtım oyunu ve de düzeldi arkada istemciyi yakaladım zaman yine aynı sorun oldu eskiden olmuyordu garip bir problem.

Yeni konular

Geri
Yukarı