OBS yayın esnasında oyun içinde FPS düşmesi

Ege Konhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar.

Arkadaşlar, sorunum yayına geçtiğim zaman oyunda donma ve kasmalar oluyor. FPS inanılmaz düşüyor ve ne denediysem bunu başaramadım. 720P60FPS yayın açıyorum, internetim 5MB upload destekliyor. Yayını stabil bir hale getirdim, fakat kasma olayından bir türlü kurtulamıyorum. Araştırmalarıma göre sistemim yayın için gayet yeterli ve sorunsuz.

CoD: Warzone sorunu bu oyunda yaşıyorum fakat Rainbow Six Siege'te böyle bir sorunum olmadı.

Ekran kartın Nvidia olsa idi cüzi FPS düşüşü ile yükü işlemciden ekran kartına atardın. OBS'in AMD için böyle bir ayarı varsa iyi olur.
Bu arada 9600K'dan 9700K'ya geçtim yeni. Bu iki işlemcinin de izlekleri yok, salt çekirdekten ibaretler. Yayında yükü işlemciye verdiğin senaryolarda izlekli işlemciler daha iyi performans getitirdi sana.
OBS ile yayın için: Nvidia ekran kartı kullanıp işi ona yaptırmak veya bol çekirdek ve izlekli işlemci kullanmak en mantıklı yol benim bildiğim.
İkisini de yapmamışsın anladığım kadarıyla.

Ekran kartın NVIDIA olsa idi cüzi FPS düşüşü ile yükü işlemciden ekran kartına atardın. OBS'in AMD için böyle bir ayarı varsa iyi olur.
Bu arada 9600K'dan 9700K'ya geçtim yeni. Bu iki işlemcinin de izlekleri yok, salt çekirdekten ibaretler. Yayında yükü işlemciye verdiğin senaryolarda izlekli işlemciler daha iyi performans getitirdi sana.
OBS ile yayın için: NVIDIA ekran kartı kullanıp işi ona yaptırmak veya bol çekirdek ve izlekli işlemci kullanmak en mantıklı yol benim bildiğim.
İkisini de yapmamışsın anladığım kadarıyla.

Ayrıntılı cevabın için teşekkürler, fakat yükü ekran kartına verdikten sonra droplar başlıyor ve o akıcılık gidiyor ne yapsam bilemiyorum ayrıca bir fikrim var capture Card alarak laptopumdan yayını yapma fikrim var sence bu mümkün mü elgato almayacağım uygun fiyatlı Aliexpress'ten bulduğum 1080P60FPS destekli capture Card'lar buldum işe yarayabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı