OBS yüksek Bitrate'e rağmen pikselleşme sorunu

Ali Kaan Kara

Decapat
7.5 Mbps upload ile 4000 bitrate 720P 60 FPS yayın yapmayı denedim, her şey güzel ama tek sorun yayın piksel piksel gidiyor. Olur dedim bitrate düşüktür arttırayım ama çok az düzeldi, bence sorun başka yerde. Bunun için çözüm önerisi olan var mı? Streamlabs OBS üzerinden yapıyorum başka programa geçsem işe yarar mı? Aşağıda fotoğrafı bıraktım, biri 4500 biri 6000 bitrate olması lazım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    437,8 KB · Görüntüleme: 216
  • Adsız1.jpg
    149,8 KB · Görüntüleme: 214
Yayını ekran kartından mı yapıyorsunun işlemciden mi?

Ekleme: Yayın kalitesi bitrateden ibaret değil. X264 yani işlemci yayınının encoding preset bölümünde veryfast faster fast medium gibi seçenekler var. Slowa yaklaştıkça işlemciye renderlama işlemi için daha çok yük biner ve görüntü kalitesi yükselir. Pikselleşmenin 2 temel nedeni vardır. 1 yetersiz bitrate. 2 yetersiz render kalitesi.

Ekran kartı yayınında ise belirgin bir fark yaratabileceğin seçenek yok. Max quality idealdir. İşlemci yayınıyla kıyaslarsak aşağı yukarı faster kalitesine denk gelir.

Son düzenleme:
OBS ayarlarınızı atabilir misiniz?

Aynı sorun bendede var 8 upload alıyorum garanti olsun diye 6000btr veriyorum işlemciyide medium yapıyorum yine yayın pikseleşiyor bir turlu çözum bulamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…