OBS'de OpenGL ve DirectX farkı

Voiye

Hectopat
Merhaba, OBS kullanırken CS:GO'da siyah ekran veriyor ekranı yakalamıyor, çözümlerini araştırdım ve OBS'de kullanılan DirectX'i OpenGL ile değiştirmeme gerekiyormuş aralarındaki farka da baktım aslında DirectX daha fazla güç harcayıp daha fazla performans gösteriyormuş. Ben açıkçası yayınlarımı daha iyi bir performansa yayınlanmasını tercih ederim ne farkı var söyleyebilir misiniz?

DirectX ve OpenGL, bilgisayar grafikleri için kullanılan iki farklı API (Application Programming Interface)dir.
DirectX, Microsoft tarafından geliştirilmiş bir API'dir ve yalnızca Windows platformunda kullanılabilir. DirectX, özellikle oyun geliştiricileri tarafından sıklıkla tercih edilir.
OpenGL ise açık kaynaklı bir API'dir ve çeşitli platformlarda kullanılabilir. OpenGL, çeşitli işletim sistemlerinde çalıştığı için taşınabilirliği sağlar ve çeşitli donanım ve yazılım yapılandırmalarında çalışabilir.
Genel olarak, DirectX daha fazla performans sağlarken, OpenGL daha taşınabilir ve çeşitli platformlarda çalışabilir.
Özetle OBS'de aralarında sadece performans farkı vardır. Ayrıca CS:GO'da siyah ekran hatası oyundaki kısıtlamadan kaynaklıdır.

ÇÖZÜM: Video ve Açıklamasında
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı