OCCT'de RAM testi yaparken CPU kullanımının %100 olması normal midir?

sonobacari

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
ASRock B450M-HDV R4.0
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Bir süredir çözemediğim bir shutdown problemim var çeşitli testlerde bu shutdownu yeniden oluşturmayı başardım Memtest gibi OCCT gibi ancak OCCT'de hem CPU'da hem Memory'de crash alıyordum. Ben de iki RAM'imden birini çıkarıp CPU'yu test ettim crash alacak mıyım diye 30 dakika çalıştı ve error almadım. Memory testi yaparken CPU da %100'e çıkıyordu ve RAM test etmeye çalışsam bile sebebi CPU olabilir diye çözemiyordum. Ancak tek RAM'le CPU testinden crash almayınca bir de RAM'leri tek tek Memory testine sokayım dedim (daha önce Memtest'e tek tek sokunca yine sorun olmamıştı ancak ikisini birden takınca shutdown oluyordu testi başlatır başlatmaz) bilgisayar shutdown olmuyor ancak program önce takılmaya başlıyor saniyeler 5'er 5'er atlıyor aralarda Full donuk gibi sonra program yanıt vermiyora dönüyor. Ancak yine emin olamıyorum çünkü tek RAM'i test ederken de CPU kullanımım %100'e çıkıyor, OCCT'yi kapatsam da %100'den aşağı inmiyor bilgisayarımı açarken kasıyor masaüstünde kasıyor vs. Problem ne olabilir ve CPU kullanımının Memory testinde %100'e çıkması normal mi? RAM'lerimin adı PNY XLR8 Gaming Epic-X RGB White 16 GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Gaming RAM (MD16GK2D4320016XWRGB) (sıcaklık değerleri normal 55-60'dan yukarı çıkmıyor). Eğer problem RAM'lerimdeyse önerebileceğiniz 16 ya da 32 GB fiyat/performans RAM'leri nelerdir? Düzgün marka olmasına önem veriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı