OCZ 120GB Vertex 460

BlurTM

Hectopat
Makaleler
5
Bir kaç ay önce SDD almaya karar verdim. Sosyalde bir çok kişi Samsung EVO önerdi. Ama Sosyalde de hız düşüklüğün den şikayetçi olanlarda var. Bir arkadaş bana OCZ Vertex 460 önerdi sizce Samsung yerine OCZ alsam sizce mantıklı olur mu ?

Ben OCZ kullanıyorum iki aydır, aynı modelin 120 GB kapasiteli olanından. Şimdiye kadar bir problem yaşamadım. Alınabilir bir ürün. 220 TL'ye almıştım haftasonu indiriminden. Güncel fiyatına bakmanız iyi olacaktır düşünüyorsanız.

Peki hız testi yaptınız mı ? Eğer yaptıysanız verilen değerlere yakın bir değer aldınız mı ? Biraz fazla sordum ama bir kez alıcağım , sonra pişman olmak istemiyorum.

Test uygulamadım. Hissedilen hız olarak bir problem de yaşamadım. HDD'den SSD'ye dosya aktarırken 100-120 MB/s gördüm hız olarak. Yanlış olmasın yine, akşam eve geçince tekrar bakayım.

USB 3.0 flash belleğe ya da HDD'ye büyük dosya aktarmadım hiç, o tarz bir veri aktarım hızı veremeyeceğim. İşlemci çok daha hızlı erişiyordur tabi ki.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı