Ödevlerden zaman kalmıyor

Mr White

Centipat
9.sınıfım ve ödevlerden kendime zaman ayıramıyorum. Yapmasam hocalar sözlü notu ile tehdit ediyor. Ne yapabilirim?

Bende aynı durumdayım.Hergün azar azar yapıyorum.Haftasonu cumartesinin 4'te 1'i pazar gününün ise tamamı bana kalıyor.Bence sizde öyle yapmalısınız.

Şu anda öyle bir sıkıntım yok ama 8. sınıfta aynı sizin gibiydim. Ödev bombardımanına tutuluyordum. Şimdi öyle bir şey yok. Günlere ayırabilirsiniz ödevleri belki.

Günü gününe yaparsanız hiçbir sorun olmuyor, ama sıkıntı da burada işte okuldan geldikten sonraki zamanınızı ödevlerinize ayırmakta sıkıntı çekiyorsunuz, anca kendinize "ödevler bitince rahat olup istediğimi yaparım'' tarzı düşüncelerle üstesinden gelebilirsiniz ki zaten zorla da olsa ödevlerinizi yapmalısınız.

Ben şöyle bir strateji uyguluyorum: verildiği gün verilen ödevi bitiriyorum. Haftalık da olsa %80 ini aynı gün bitirmeye çalışıyorum. Hafta sonum nerdeyse tamamen bana kalıyor.

Ödevlerini yapacaksın. Örneğin, öğretmenlerin dün ödev verdi. Sen de dün başlayacaktın ödevlerini yapmaya. Pazar günü de kendine zaman ayırırdın.

Zaten verildiği gün yapıyorum ama yetişmiyor.

9.sınıfım ve ödevlerden kendime zaman ayıramıyorum. Yapmasam hocalar sözlü notu ile tehdit ediyor. Ne yapabilirim?
ödevleri erkenden yapacaksın mesela hoca ilk ders ödev verdi tenefüste yapmaya başla öğlende biter zaten ödevler okulda yapmak içindir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…