Öğrencinin en çok masraf yaptığı alanlar nelerdir? Hayat nasıl ucuza getirilebilir?

Hit Adam

Hectopat
Arkadaşlar kyk başvurdum eğer çıkarsa orada ne tür sıkıntılar yaşarım? En çok nelere ihtiyaç duyarım?

Eğer çıkmazsa kalacağım yurdu belirledim 2 kişilik oda aylık 320 tl, 3 öğün yemek var ama aylığa dahil değil, yerleşkeye uzaklığı 10 km, sabahları yerleşkeye servis var akşam yok, internet var sosyal alanlar v.s.

Ben en çok yemeği dert ediyorum acaba yemek olayını nasıl ucuza getiririm diye düşünüyorum çünkü maddiyat olarak çok iyi durumda değilim.

Bunun dışında benim ne masrafım çıkar sizin fikrinizi almak istiyorum.

Detaylı planlama yapmak için.

İçki ve sigara kullanmıyorum, gece hayatım, kadın merakım, sevgilim yok.

Ah arkadaşım yurtta kalmak çok zordur lise 2 ye geçtim bende yurtta kalıyorum küçücük halısız bir odada 8 kişi kalmak ışığın kapanmaması müzik dinleyen koridorda bağıran...yani canın sıkılacak ve para harcama gereğini duyucaksın :D

Benden sana tavsiyem durumun iyi olsada kötü olsada bir iş bulup part time olarak çalışman. Neden dersen diğer türlü çok boş zamanın olacak yurtta daha çok zaman geçireceksin ve bunalacaksın bazı zamanlar. Sonra daha çok çevreni genişleteceksin ve malum yurtta herkes kişilikli çıkmıyor. Şimdi çoğu yerde yurtlar değişti 3 kişilik felan odalarda var ama o da herkese nasip olmuyor sizin kazandığınız şehirde kyklar ne durumda bilemiyorum.

Yemek olayıda ayrı bir sorun dışarıda yersen her türlü zaradasın maddi olarak hemde kilo alarak. Bence yurda elektrikli ocaklardan felan sokmaya çalış kendi çapında annenden felan yemek öğren gidene kadar. Bunlar çok işine yarayacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı