Öğrenciyken esnaf kuryelik yapmak

MacunBey

Hectopat
Arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi bir öğrenciyim son senem ve çalışıp para kazanmam gerekiyor 23 yaşındayım ve duyduğum kadarıyla yaşımdan dolayı 1 sene boyunca benden gelir vergisi alınmıyormuş. Zaten ben de 1 sene çalışıp bırakmak istiyorum bu işi fakat daha fazla bu işe kapılıp hayalini kurmadan önce siz ne düşünüyorsunuz mantıklı mı onu öğrenmek istedim. Haftada üç gün boşluğum olacak ve esnek çalışma saatleri öğrenci olduğum ve de KPSS'ye hazırlandığım için çok işime yarayacak. Bu arada b ehliyetim var kendi şahsıma ait 50CC'lik motorumla kuryelik yapmak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Sigortalı iş ara. Mantıklı düşünmüşsün vergi işini bilmiyorum o kendi kesiliyordu galiba.

Bir de sigorta başlangıcı yaptın mı? İleride emeklilik beklerken yaşa takılırsın yoksa. 18'ine girdiğin anda sigorta başlatman gerekli sonrasında ödemesende olur başlangıç tarihi esas alınıyor. İleride yaş bekleyeceğine aradaki farkı öder emekli oluverirsin.

Sigortalı iş ara. Mantıklı düşünmüşsün vergi işini bilmiyorum o kendi kesiliyordu galiba.

Bir de sigorta başlangıcı yaptın mı? İleride emeklilik beklerken yaşa takılırsın yoksa. 18'ine girdiğin anda sigorta başlatman gerekli sonrasında ödemesende olur başlangıç tarihi esas alınıyor. İleride yaş bekleyeceğine aradaki farkı öder emekli oluverirsin.
Sigorta başlangıcım kuryelik olarak değil ama farklı işlerde çalıştığım için önceden var, ama zaten genç girişimci desteği ile sanırsam bağkurumuzu devlet ödüyormuş bir sene için. Sigortalı da çalışmak isterdim ama part time olarak bulmak hem zor hem de part time saatleri genel olarak çok yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı