Ölmeden önce bir günün olsa ne yapardın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşim şu ana kadar dediklerinizin her kelimesi hoşuma gidiyordu fakat dinde kız sünnetinin yeri yok. Kızların zaten sünnet edilecek bir kısmı yok. Erkeklerin sünnet olması sağlık açısından yararlı olduğu için dinde de sünnettir.

Konu dağılmasın ve tartışma çıkmasın diye sadece söyleyeceğim: Araştır kardeşim. Hadislerde göreceksin.

''Bir gün kaldı demek hea'' derim öncelikle kendi kendime. Sonra geçmişime bakarım şimdiye kadar nasıl yaşamışım, hem öleceğimi bile bile hem de ölümün bu kadar çabuk geleceğini düşünmeden nasıl da yaşamımı sürdürmüşüm diye. Ama o günün geleceğini elbet biliyorum.

24 saat gerçekten kısa detaylıca düşündüğünüz zaman. Bir kısmı uyuyarak, birazı yemek, birazı kişisel ihtiyaçları giderme ve sosyal aktivitelerle geçiyor. Gider ailemle vedalaşırdım öncelikle. Ardından sevdiğim birkaç insanı son kez de olsa görmeye giderdim. Sevmediklerimle de görüşürdüm belki.

Kendimi bir odaya kapatıp son günümü inzivaya çekilmiş bir şekilde geçirirdim. Ölümün bir son değil bir başlangıç olduğunu kabul ettiğim günden itibaren sonrasını düşünürdüm, acaba o başlangıç nasıl olacak? Beni kim bekliyor orada, kiminle karşılaşacağım, nasıl bir yargılama olacak ve en önemlisi o yer nerede? Ama bu sorularımın 24 saat gibi bir süre sonrasında cevaplanacağını bildiğim için de içim bir huzur ve mutluluk oluşurdu.

Bu inziva esnasında elime bir kalem bir de defter alırım. Sevdiğim ve sevmediğim insanlar hakkında birkaç paragraflık yazılar yazardım ve yakınlarıma bunları o kişilere iletip saklamalarını söylerdim. Sonuçta eline pompalıyı alıp insanların çoğunlukta olduğu mekanları basarak katliam yapmanın kimseye bir faydası yok. Bırakın bu terörist zihniyetli düşünceleri.

Tommy Vercetti'ye selamlar. :melek:

Kızların sünnet edilmesinin dinde yeri vardır. Bir çok delil gösterebilirim ancak konu farklı yerlere gidiyor...

Bu tür pislikleri buraya taşımazsanız sevinirim. Ayrıca kadınların üstünden elinizi çekin artık, yeter!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı