Ölmemek için sebep

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CanAygun

Hectopat
Arkadaşlar son 1 yılda hayatım b*ka döndü. Yaşamaktan sıkıldım, bilgisayar da 13-15-17 saat kalmaktan bıktım, benle alay etmelerinden usandım, ailemin yaptığı baskıdan sıkıldım, sinir hastası oldum, kardeşlerimle hep kavga, hep kavga, değer veren yok, 2 ay oldu geleli 3 kişiyle tanıştım, tip yok, ortam yok, konuşma şeklim bozuldu, unutkanlık fevkalade boyuta yükseldi, tırnak yeme sorunum daha da arttı, dişlerimin düzeni iyice bozuldu, yemek düzenim bozuldu. Sığır gibi yatmaktan, para yemekten başka bir şey yapmıyorum ve artık böyle bir hayat istemiyorum. Kuzenim anneme Deep Web'e giriş yaptığımı söyledi ve annemden iyi bir fırça yedim. Akşam bir ton laf edecek kavga çıkacak yine üzülen ben olacağım. Bana düzel diyorlar ama bir yandan da daha da değişmemi istiyorlar gibi geliyor. Yani daha da düzenimin bozulması, daha çok para istememem, daha fazla bilgisayar başında zaman vs.
Ölmek istiyorum.. Kiralık katiller ne kadar bilen var mı?

Ciddi yorum yazın ve gülmeyiniz arkadaşlar yardıma ihtiyacım var.

Kimimiz bu sorunları yaşamadı ki? İlk önce bunun cevabını bulmak lazım. Bunları kafaya takmayıp hayatı yaşaman lazım. Boşver takma kafaya bunlar da geçecektir. Doktora veya bir psikoloğa görün. Onlar senin sorunun çözümünü mutlak bulacaktır. Zaman herşeyin ilacıdır'' bu sözü unutma. Zamanla gecicek. Herkes senin gibi durumdan ölseydi dünya da insan kalmazdı. Sık dişini bunları da atlatırsın. Hangimiz bunları yaşamadı ki? Kendini düşünme çevrene bak.

Allah intihar edenlere cenneti haram kılmış. Sakın öyle bişey yapma. Allah yardımcın olsun benim durumum seninkinden inan farklı değil hatta fazlası var. Dua edip Allah'a sığınmanı şiddetle tavsiye ederim.

Yazını okumadım açıkcası. Sadece kendini kendi cenaze töreninde düşün.

Aynı şey benimde başıma geldi, ben duâ ediyordum canımın alınması için. Ama bunların gelip geçici olduğunu öğrendim ve hayatta olduğum için çok mutluyum. Hayat beklemediğin anda senin için daha çok kolaylaşır hiç merak etme. Sabret, hayatın tadı tuzu bunlar.

Bu tür şeylere sabretmeye alışırsan ilerdeki olaylar seni etkilemez. Dediğim gibi merak etme geçecek bunlar.

Allah intihar edenlere cenneti haram kılmış. Sakın öyle bişey yapma. Allah yardımcın olsun benim durumum seninkinden inan farklı değil hatta fazlası var. Dua edip Allah'a sığınmanı şiddetle tavsiye ederim.
5 Yıl ibadet yapsam anca biter günahlarım. O yüzden cehennemliğim zaten.

Ailenden bıktı isen ve çok sorun yaşadığını düşünüyorsan;
1. İş hayatına atılacaksın ve kiralık eve çıkacaksın.
2. Yaş kaç bilmiyorum ancak ailenden uzak bir yere gidip çalış farklı insanlarla tanış ve doğaya çık blgisayar başında durma.
3. Kötü hissetiğinde doktora danış buralara değil.
4. Ailenden ayrıldığında onları unutma ve en azından ayda bir yada senede bir yanlarına git.
5. Yeterince para biriktiğinde kendi aile hayatını kurmaya çalış.

Bu şekilde dertlerinden kurtulursun. Ailen iyiliğini istiyor ancak yaşından dolayı bunu kaldıramıyorsun. Bu yüzden ailenin de sana nasıl davranacağını bilmesi lazım. Kıymetini bir gün anlarlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı