Ölü piksel zamanla çoğalır mı?

iyi günler kusura bakmayın geç dönüş yaptım.
Hocam bir seferde ben hortlatayım o zaman artış oldumu victus 16 laptobumda var iki tane yeşil piksel sadece siyahtan belli oluyor servise vermelimiyim

1 yıldır kullandığım monitörümde (DisplayPort'a bağlı kablo ile kullanıyorum) sanırım az önce ekranımda ansızın 1 tane gözüme çarptı, yazılımcıyım sabah akşam masabaşındayım daha önce olsaydı görürdüm sanırım son 10 15 dakika içinde oldu. Hemen test yaptım bildiğin 1 nokta beyaz beyaz duruyor orada. Monitörün fişini çektim 3 5 saniye bekledim geri taktım, problem yoktu kayboldu gitti. İnşallah tekrar nüksetmez. Yani kalıcı çözüm olur mu bilmiyorum ama sanırım bu tarz olayların sebebi aynı noktaya aynı ışığın sürekli vurması. O yüzden uyku modu veya hareketli bir şeyler olmasını sağlıklı olacağını hissediyorum. Ama düz siyah renk duvar kâğıdı kullanıyorum.

Hocam bir seferde ben hortlatayım o zaman artış oldumu victus 16 laptobumda var iki tane yeşil piksel sadece siyahtan belli oluyor servise vermelimiyim
Son durum nedir? Servise vermediyseniz, yeşil piksellerde artış var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…