Ölüm hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Fotoğraf, arşiv... Her neyse.. Görebilir miyim? Merak ettim de. Bir de mucize işine girmeyelim. Eğer girersek zararlı siz çıkarsınız.

Ölüm bilincimizin yok oluşu. Bedenimiz ise kalıyor bir müddet, ta ki Dünya yıldız tozuna dönüşene dek.

Bence korkunç, eğer cennete gidiyorsak şu an dünyada yaptığım ve bana zevk veren kötü şeyleri yapamayacağım mesela.

Gezegenin adını öğrenebilir miyim?
Kepler adlı gezegenler bakabilirsiniz hocam yaşama en elverişli gezegenler genelde bunlar.

Zaten cennete sıkılma duygusu olmayacak düzgün araştırma yapsaydın bunu bilirdin. Orada hiçbir kötü duygu olmayacak.

Bence korkunç, eğer cennete gidiyorsak şu an dünyada yaptığım ve bana zevk veren kötü şeyleri yapamayacağım mesela.
İstersen yapabilirsin hatta kendine savaş simülasyonu tarzı bir şeyde yapabilirsin.

Mucize kısmına girersek niye biz zararliyiz onu sordum.
Allah, insanlara irade vermiş değil mi? O iradeye mucize göstererek inanmayı sağlatıyor. Bende sorarım hani nerede irade? "Neden müdahale ediyor?" diye. Bu bir çelişkidir. Ya diyeceksin "Mucize var ama irade yok." Ya da diyeceksin "Mucize yok ama irade var."

Örnek vereyim;

Dedim ki "Ben uçuyorum." Buna sen ya inanırsın ya da inanmazsın. Burada iradeye sahipsin. Ama ben sana 1-2 metre havalandığımı gösterip yere insem, senin inanmana sebep olur mu olmaz mı? O zaman burada müdahale söz konusudur.

Mucize kavramını çok yanlış anlamışsınız düzgün araştırın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…